Challenge Cup βόλεϊ ανδρών: Ο ΠΑΟΚ προκρίθηκε στους «32» - Νίκησε ξανά τη Μίντελφαρτ (3-0)

Κανένα πρόβλημα δεν είχε ο ΠΑΟΚ να περάσει στη φάση των «32» του Challenge Cup στο βόλεϊ ανδρών. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επιβλήθηκε άνετα της δανέζικης Μίντελφαρτ με 3-0 σετ και με δεύτερη νίκη πήρε το εισιτήριο.

Εύκολη πρόκριση στον επόμενο γύρο του Challenge Cup στο βόλεϊ ανδρών πήρε σήμερα (17/11) ο ΠΑΟΚ.

Ο «Δικέφαλος» κέρδισε και στη Θεσσαλονίκη με 3-0 σετ τη Μίντελφαρτ και πήρε το εισιτήριο για τους «32» της ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

Ο Γιάννης Καλμαζίδης, έχοντας και το πλεονέκτημα του πρώτου αγώνα, άφησε στον πάγκο όλους τους βασικούς με εξαίρεση τον Ούντρις που έπαιξε για περίπου ενάμισι σετ, ωστόσο ο ΠΑΟΚ έφτασε στη δεύτερη νίκη επί της ομάδας από τη Δανία με πρώτο σκόρερ τον Αλέξανδρο Μπούτο.

Οι «ασπρόμαυροι» πήραν εύκολα το πρώτο σετ, αλλά στα δύο επόμενα οι φιλοξενούμενοι ήταν ανταγωνιστικοί, χωρίς ωστόσο να μπορέσουν να κατακτήσουν κάποιο.

Επόμενος αντίπαλος του ΠΑΟΚ είναι η κροατική Μούρσα Όσιγεκ, με τον πρώτο αγώνα να διεξάγεται το διάστημα 30/11-2/12 στη Θεσσαλονίκη και τον δεύτερο 7-9/12 στην Κροατία.