Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Volleyleague, Pre League, Α2 βόλεϊ ανδρών, γυναικών

Διαβάστε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες σε Volleyleague, Pre League, Α2 βόλεϊ ανδρών, γυναικών.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Volleyleague, Pre League, Α2 βόλεϊ ανδρών, γυναικών

Volley League Ανδρών

Σάββατο (22/2)

Π.Α.Ο.Κ. - Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ 3-1 (19-25, 25-18, 25-23, 25-18)

Παμβοχαϊκός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (26-24, 25-19, 25-21)

Παναθηναϊκός - Α.Ο Κηφισιάς 1-3 (25-27, 25-18, 22-25, 23-25)

Κυριακή (23/2)

Ελπίς Αμπελοκήπων - Ο.Φ.Η. 3-1 (20-25, 25-23, 25-22, 25-16)

Ολυμπιακός - Ηρακλής 3-0 (25-19, 25-15, 25-18)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Σε 14 αγώνες

ΣΕΤ Β
1. Ολυμπιακός 41-9 38
2. ΠΑΟΚ 36-16 33
3. Παναθηναϊκός 36-15 32
4. Κηφισιά 33-21 28
5. Φοίνικας Σ. 31-20 26
6. Ηρακλής 22-22 16
7. Παμβοχαϊκός 21-29 16
8. ΟΦΗ 16-34 11
9. Ελπίς Αμπελ. 10-37 7
10. Εθνικός Αλεξ. 2-42 0
* Ο Ηρακλής έχει τιμωρηθεί με -3 βαθμούς.

Volleyleague Γυναικών

Σάββατο (22/2)

Ολυμπιακός - Γ.Σ. Ηλιούπολης 3-0 (25-14, 25-14, 25-15)

Παναθηναϊκός - Α.Σ. Άρης 3-1 (13-25, 25-19, 25-13, 25-18)

Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο. Θήρας 1-3 (22-25, 25-20, 20-25, 20-25)

Πανναξιακός - Α.Ο. Μαρκοπούλου 3-0 (25-20, 25-19, 25-21)

Ηλυσιακός - Αίας 3-2 (11-25, 25-23, 26-24, 21-25, 15-12)

Πορφύρας - Θέτις 2-3 (25-20, 16-25, 12-25, 25-22, 09-15)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Σε 17 αγώνες

1. Ολυμπιακός 51-11 48
2. ΑΟ Θήρας 50-14 46
3. Παναθηναϊκός 43-22 37
4. ΠΑΟΚ 39-23 33
5. Θέτις 38-26 33
6. Πανναξιακός 36-27 30
7. Άρης 36-29 27
8. Μαρκόπουλο 23-39 16
9. Πορφύρας 23-39 16
10. ΑΠΣ Αίας 17-45 10
11. Ηλυσιακός 13-43 10
12. Ηλιούπολη 0-51 0

Pre League

Σάββατο (22/2)

Κόρινθος - Μακεδόνες 1-3 (17-25, 25-21, 14-25, 12-25)

Κυριακή (23/2)

Α.Ο. Αιγάλεω - Α.Ο. Λαμίας 2013 2-3 (25-27, 19-25, 25-20, 25-20, 13-15)

Ζ.Α.Ο.Ν. - Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση 3-2 (25-22, 19-25, 19-25, 25-12, 15-13)

Χ.Α.Ν.Θ. - Α.Ε.Κ. 0-3 (13-25, 17-25, 16-25)

Πανιώνιος - Άρτεμις 3-1 (25-20, 25-13, 27-29, 25-13)

Αμαζόνες - Φ.Ο. Βριλησσίων 3-1 (25-15, 21-25, 25-21, 25-18)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΕΚ 48-7 47

2. Αμαζόνες 42-16 42

3. ΖΑΟΝ 43-23 36

4. Λαμία 40-24 35

5 Πανιώνιος 32-31 24

6. ΧΑΝΘ 28-36 23

7. Αιγάλεω 32-39 23

8. Μακεδόνες 28-40 18

9. Βριλήσσια 26-37 18

10. Ναύαρχου Βότση 27-41 16

11. Άρτεμις 18-44 11

12. Κόρινθος 18-44 10

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος

Σάββατο (22/2)

ΑΕΠ Ολυμπιάς - Πανιώνιος 3-2 (20-25, 28-26, 17-25, 25-23, 19-17)

Νέοι Βύρωνος - Μίλων 0-3 (16-25, 22-25, 11-25)

Δραπετσώνα - Αιγιαλέων 0-3 (15-25, 11-25, 12-25)

Α.Ε. Αρμενίων - Α.Ο. Καλαμάτα 80 0-3 (20-25, 19-25, 16-25)

Α.Σ. Κέρκης - Πανερυθραϊκός 1-3 (23-25, 20-25, 25-20, 22-25)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Μίλων 45-5 43

2. Πανερυθραϊκός 40-19 35

3. Αιγιαλέων 36-16 33

4. Καλαμάτα 36-19 32

5. Πανιώνιος 26-25 22

6. ΑΣ Κέρκης 27-26 19

7. Αρμενίων 24-35 17

8. Ηρακλείου 16-31 13

9. Ολυμπιάς 19-35 11

10. Δραπετσώνα 12-40 8

11. Νέοι Βύρωνος 10-40 4

Β' όμιλος

Σάββατο (22/2)

Αριστοτέλης - Πιερικός 3-1 (25-18, 16-25, 25-22, 28-26)

Σ.Π.Α. Καρδίτσας - Μακεδονικός 3-2 (23-25, 25-22, 27-25, 11-25, 15-12)

Χ.Α.Ν.Θ. - Α.Σ. Άθλος 3-1 (25-20, 19-25, 25-14, 26-24)

Πήγασος Πολίχνης - Φίλιππος 0-3 (19-25, 19-25, 21-25)

Α.Ε. Κομοτηνής - Άρης 3-0 (25-20, 25-20, 25-18)

Α.Ε.Ν. Πανοράματος - Ερμογένης 0-3 (15-25, 20-25, 19-25)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Φίλιππος 48-3 48

2. Κομοτηνή 40-20 36

3. Αριστοτέλης 36-30 27

4. Άθλος 33-28 26

5. Πιερικός 33-30 26

6. Άρης 30-32 25

7. Ερμογένης 29-36 20

8. Μακεδονικός 31-30 20

9. Πήγασος 27-36 18

10. ΧΑΝΘ 21-38 15

11. ΣΠΑ Καρδίτσας 21-41 13

12. ΑΕΝ Πανοράματος 16-41 11

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος

Σάββατο (22/2)

Α.Ε. Αμπελοκήπων - Γ.Α.Σ. Μεσσαράς 3-0 (25-19, 25-23, 25-20)

Ο.Φ.Α. Απολλώνιος - Α.Θ.Λ.Ε.Σ. Ηρακλείου 3-1 (25-18, 25-23, 23-25, 25-23)

Μεσσηνιακός - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-16, 25-14, 25-17)

Γ.Σ. Πετρούπολης - Απόλλων Καλαμάτας 0-3 (20-25, 19-25, 23-25)

Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης - Γ.Σ.Κ. Ηρακλής 3-0 (25-18, 25-20, 25-16)

Κυριακή (23/2)

Γ.Ε. Ηρακλείου - Α.Ε. Αγίας Παρασκευής 3-0 (25-20, 25-19, 25-08)

BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Απόλλων Καλαμάτας 48-7 46

2. Αμπελόκηποι 40-23 34

3. Ηρακλείου 38-23 33

4. Απολλώνιος 40-22 33

5. Πετρούπολη 36-25 31

6. Αργυρούπολης 36-24 28

7. Μεσσηνιακός 31-31 25

8. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 31-35 23

9. Μεσσαράς 20-34 16

10. Αγ. Παρασκευή 14-43 8

11. Ηρακλής Κηφ 14-43 8

12. Ένωση Βύρωνα 9-47 3

Β' όμιλος

Σάββατο (22/2)

Ε.Α. Λαρίσης - Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-19, 25-16, 25-13)

Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων - Ελπίς 3-1 (23-25, 25-17, 25-17, 25-22)

Νίκη - Α.Σ. Γιάννενα 3-1 (27-25, 16-25, 25-17, 25-21)

Α.Ο. Καβάλας - Λαρισαϊκός 3-0 (25-19, 25-19, 25-21)

Ασκληπιός - Μ.Ε.Ν.Τ. 0-3 (23-25, 18-25, 21-25)

Κυριακή (23/2)

Ε.Ο. Σταυρούπολης - Νέα Γενεά 0-3 (20-25, 12-25, 21-25)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ακαδημίες Πεύκων 48-7 47

2. Ελπίς 40-17 36

3. ΕΑ Λαρίσης 39-16 35

4. ΜΕΝΤ 37-16 33

5. Φιλαθλητικός 34-23 32

6. ΑΟ Καβάλας 32-26 29

7. Νέα Γενεά 30-28 26

8. Σταυρούπολη 19-39 15

9. Ασκληπιός 19-38 14

10. Γιάννενα 19-40 11

11. Νίκη 15-43 9

12. Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 9-48 1

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας