Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Volleyleague, Pre League, Α2 ανδρών, γυναικών (7-10/3)

Διαβάστε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες στις εθνικές κατηγορίες του ελληνικού βόλεϊ.

Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Volleyleague, Pre League, Α2 ανδρών, γυναικών (7-10/3)

Διαβάστε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

Volley League Ανδρών: Ολυμπιακός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-14, 25-19, 25-18), Παναθηναϊκός - Παμβοχαϊκός 3-2 (22-25, 25-19, 20-25, 25-23, 15-06) , ΠΑΟΚ - ΑΟ Κηφισιάς 3-0 (25-23, 25-23, 25-18) , ΑΕΚ - Φοίνικας Σύρου 0-3 (23-25, 18-25, 19-25)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ολυμπιακός 43 (47 - 14) - σε 16αγ.
2. ΠΑΟΚ 38 (42 - 15) - σε 16αγ.
3. ΠΑΟ 29 (35 - 23) - σε 15αγ.
4. Φοίνικας Σ. 26 (35 - 28) - σε 15αγ.
5. Παμβοχαϊκός 25 (31 - 31) - σε 16αγ.
6. Ηρακλής 19 (25 - 33) - σε 16αγ.
7. Κηφισιά 19 (24 - 32) - σε 15αγ.
8. ΑΕΚ 14 (22 - 37) - σε 15αγ.
9. Εθνικός Αλ. 13 (18 - 36) - σε 14αγ.
10. ΑΕ Κομοτηνής 5 (13 - 43) - σε 15αγ.

Volleyleague Γυναικών: Άρης - Πανναξιακός 0-3 (19-25, 15-25, 9-25), Θέτις - ΑΟ Θήρας 0-3 (21-25, 13-25, 18-25), Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 3-0 (25-22, 25-11, 25-11) , Πορφύρας - Κόρινθος 3-1 (22-25, 25-14, 25-16, 25-17)

Τετάρτη 13 Μαρτίου: 18.00: Ηλιούπολη - Μαρκοπούλο

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 19 αγώνες)

1. Ολυμπιακός 53 (56 - 8)
2. ΑΟ Θήρας 49 (51 - 13)
3. Πανναξιακός 45 (48 - 16)
4. Θέτις 36 (41 - 29)
5. Άρης 31 (40 - 34)
7. Πορφύρας 25 (32 - 40)
6. Aίας 23 (32 - 41)
8. Μαρκόπουλο 20 (28 - 42) - σε 18αγ.
9. Ηλυσιακός 18 (24 - 45)
10. Ηλιούπολη 17 (21 - 37) - σε 18αγ.
11. Μακεδόνες 13 (19 - 48)
12. Κόρινθος 9 17 - 51

Pre League γυναικών: Μεσσαρά – ΠΑΟΚ 0-3 (23-25, 22-25, 14-25) , Άρτεμις - Πανιώνιος 3-0 (25-15, 25-17, 25-16), ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 0-3 (23-25, 8-25, 11-25), ΧΑΝΘ - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-17, 25-14, 25-15), ΖΑΟΝ - ΦΟ Βριλησσίων 3-0 (25-17, 25-18, 25-23)

Τετάρτη 13 Μαρτίου: Αιγάλεω - Λαμία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΠΑΟΚ 52, Παναθηναϊκός 52, ΑΕΚ 47, Λαμία 35, ΖΑΟΝ 34, Άρτεμις Κορυδαλλού 33, Βριλήσσια 20, ΧΑΝΘ 19, Πανιώνιος 18, Αιγάλεω 17, Μεσσαρά 12, Ηρακλής Κηφισιάς 0.

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 1ος υποόμιλος

Θέσεις 1-4 : Ροδίων Άθλησις – ΟΦΗ 3-1 (19-25, 25-13, 25-21, 26-24) , Πανερυθραϊκός – Πανιώνιος 0-3 (24-26, 19-25, 22-25)

Βαθμολογία: Ροδίων Άθλησις 8, ΟΦΗ 7, Πανιώνιος 5, Πανερυθραϊκός 1

Θέσεις 5-8: Φοίβος – Ολυμπιάδα 3-2 (26-28, 25-16, 25-18, 20-25, 15-10), Αιγιαλέων - Καλαμάτα 80 1-3 (25-20, 20-25, 20-25, 19-25)

Bαθμολογία: Καλαμάτα 80 6, Αιγιαλέων 6, Φοίβος 4, Ολυμπιάς 3,

2ος υποόμιλος

Θέσεις 1-4: Απόλλων - ΑΣ Κέρκης 0-3 (16-25, 22-25, 18-25) , Δραπετσώνα - Νέοι Βύρωνος 3-1 (25-19, 25-22, 22-25, 25-22)

Βαθμολογία: Κέρκη 10, Απόλλων 5, Δραπετσώνα 7, Ν. Βύρωνος 2

Θέσεις 5-7: ΕΑ Πατρών - Κόροιβος 3-2 (17-25, 22-25, 25-18, 25-17, 15-10)

Βαθμολογία : Αρμενίων 5, Κόροιβος 5, ΕΑΠατρών 5

Β' όμιλος - Άθλος - Αναγέννηση Άρτας 3-0 (25-17, 25-15, 25-17) , Πιερικός – Απόλλων 3-1 (25-18, 25-20, 23-25, 25-19), Νέστωρ - Νίκη 3-0 (25-16, 25-15, 25-21), ΑΟ Σερρών – ΧΑΝΘ 0-3 (16-25, 10-25, 18-25)

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος : Απόλλων Καλαμάτας - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 0-3 (20-25, 23-25, 20-25), Πετρούπολη - Ποσειδών 3-0 (26-24, 25-20, 25-19) , Αγία Παρασκευή - Ένωση Βύρωνα 1-3 (13-25, 25-20, 26-28, 22-25), Απολλώνιος - Αστέρας Αγίου Δημητρίου 3-0 (25-08, 25-16, 25-14), Αμαζόνες - Απόλλων 3-0 (25-5, 25-10, 25-10), Νηρέας - Μεσσηνιακός 0-3 (17-25, 13-25, 18-25)

Β' όμιλος : Λαγκαδάς - ΑΣ Γιάννενα 3-2 (18-25, 25-22, 25-21, 18-25, 15-10), Σταυρούπολη - ΓΣ Δράμας 3-0 (25-05, 25-17, 25-16), Νέα Γενεά - Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων 3-1 (18-25, 25-12, 25-14, 26-24)

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ