Όλα τα αποτελέσματα σε Volleyleague, Pre League, Α2 βόλεϊ ανδρών, γυναικών (9,10, 11/2/19)

Διαβάστε όλα τα αποτελέσματα και τις στις εθνικές κατηγορίες του ελληνικού βόλεϊ. 

Όλα τα αποτελέσματα σε Volleyleague, Pre League, Α2 βόλεϊ ανδρών, γυναικών  (9,10, 11/2/19)

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

Volley League Ανδρών: Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Φοίνικας Σύρου 3-2 (25-21, 25-20, 20-25, 19-25, 18-16), ΑΕΚ - ΑΕ Κομοτηνής 3-1 (23-25, 25-18, 25-14, 25-21) , Ολυμπιακός - Ηρακλής 3-0 (25-14, 25-14, 25-14), Κηφισιά - Παμβοχαϊκός 3-0 (25-18, 26-24, 28-26).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ολυμπιακός 13 (39 - 11) 36
2. ΠΑΟΚ 12 (32 - 11) 29
3. ΠΑΟ 12 (26 - 19) 21
4. Φοίνικας Σ. 11 (26 - 20) 20
5. Παμβοχαϊκός 12 (23 - 19) 19
6. Κηφισιά 12 (18 - 26) 14
7. Ηρακλής 13 (18 - 30) 13
8. Εθνικός Αλ. 12 (17 - 27) 13
9. ΑΕΚ 12 (20 - 28) 13
10. ΑΕ Κομοτηνής 13 (12 - 37) 5

Volley League Γυναικών: Ολυμπιακός - Θέτις 3-0 (25-14, 25-14, 25-14), ΑΟ Μαρκοπούλου - Μακεδόνες 3-1 (25-20, 23-25, 25-18, 25-23), ΓΣ Ηλιούπολης - Κόρινθος 0-3 (12-25, 22-25, 24-26) , Άρης - Πορφύρας 2-3 (25-22, 18-25, 27-25, 25-27, 11-15), Αίας - ΑΟ Θήρα1-3 (23-25, 25-27, 25-18, 15-25) , Ηλυσιακός - Πανναξιακός 1-3 (19-25, 20-25, 25-22, 13-25).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ολυμπιακός 15 (44 - 8) 41
2. ΑΟ Θήρας 15 (39 - 10) 38
3. Πανναξιακός 15 (39 - 13) 36
4. Θέτις 15 (35 - 21) 27
5. Άρης 15 (33 - 27) 25
6. Aίας 15 (28 - 31) 20
7. Πορφύρας 15 (24 - 33) 18
8. Ηλιούπολη 15 (21 - 34) 17
9. Μαρκόπουλο 15 (24 - 35) 17
10. Ηλυσιακός 15 (20 - 36) 15
11. Κόρινθος 15 (15 - 39) 9
12. Μακεδόνες 15 (12 - 41) 7

Pre League - ΓΣΚ Ηρακλής - ΦΟ Βριλησσίων 0-3 (24-26, 11-25, 11-25), ΑΕΚ – ΠΑΟΚ3-2 (25-20, 09-25, 22-25, 25-22, 15-13) , Άρτεμις - Λαμία 3-1 (29-31, 25-19, 25-23, 25-20), Πανιώνιος - Παναθηναϊκός 1-3 (25-20, 22-25, 19-25, 14-25), ΧΑΝΘ - ΓΑΣ Μεσσαράς 3-0(25-17, 28-26, 25-21), ΖΑΟΝ - ΑΟ Αιγάλεω 3-0(25-18, 25-12, 25-23)

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 1ος υποόμιλος - Αιγιαλέων - Φοίβος1-3 (23-25, 22-25, 25-23, 22-25) , Καλαμάτα 80 - Ολυμπιάς 3-0 (25-21, 25-20, 25-23), Πανιώνιος - Πανερυθραϊκός 3-0 (25-13, 25-19, 25-22) , Ροδίων Άθλησις – ΟΦΗ 3-1 (25-16, 23-25, 25-22, 26-24)

2ος υποόμιλος , Απόλλων - Παναχαϊκή 2013 3-0 (25-0, 25-0, 25-0), 18.00: ΕΑ Πατρών - Δραπετσώνα 3-2 (17-25, 23-25, 25-21, 28-26, 15-08), Νέοι Βύρωνος - Κόροιβος 3-1 (17-25, 25-18, 25-21, 25-18), ΑΣ Κέρκης - ΑΕ Αρμενίων 3-1 (25-16, 25-14, 20-25, 25-13)

Β' όμιλος - Μακεδονικός - Ελπίς 1-3 (20-25, 18-25, 26-24, 14-25) , Νίκη - Αναγέννηση Άρτας 3-1 (25-27, 25-20, 25-19, 25-19) , ΑΟ Σερρών - ΣΠΑ Καρδίτσας 0-3 (20-25, 22-25, 20-25), Άθλος - Πιερικός 3-2 (25-20, 26-24, 22-25, 24-26, 15-11) , Νέστωρ – Ν. Πανοράματος 1-3 (21-25, 18-25, 25-22, 17-25), Πήγασος Πολίχνης – Απόλλων 3-0 (25-16, 25-20, 25-14)

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Ποσειδών 3-2 (27-29, 25-21, 25-17, 15-25, 15-13) , Πετρούπολη - Απολλώνιος 1-3 (21-25, 25-18, 27-29, 14-25), Αγ. Παρασκευή - Μεσσηνιακός 1-3 (19-25, 23-25, 25-22, 12-25), Απόλλων Καλαμάτας - Νηρέας 3-0, Απόλλων - Ένωση Βύρωνα 1-3 (21-25, 22-25, 25-20, 20-25) , Αμαζόνες - Αστέρας Αγ. Δημητρίου 3-0

Β ' όμιλος: ΕΑ Λαρίσης – Ακαδημία Πρωταθλητών Πεύκων 3-2 (25-22, 22-25, 19-25, 25-23, 15-13) , Ένωση Ελασσόνας - ΓΣ Δράμας 3-0 (25-09, 28-26, 25-09), ΑΟ Καβάλας - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (14-25, 13-25, 17-25), Νίκη Αλεξανδρούπολης - ΑΣ Γιάννενα 3-0 (25-21, 25-22, 25-15), Ελπίς - Ασκληπιός 3-1, Νέα Γενεά - Λαγκαδάς 3-0

Βαθμολογίες

Pre League: ΠΑΟΚ 40, Παναθηναϊκός 40, ΑΕΚ 38, Λαμία 31, ΖΑΟΝ 26, Άρτεμις Κορυδαλλού 24, Βριλήσσια 17, ΧΑΝΘ 16, Αιγάλεω14, Μεσσαρά 12, Πανιώνιος 12, Ηρακλής Κηφισιάς 0.

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος Αμαζόνες 41, Απόλλων Καλαμάτας 36, Ένωση Βύρωνα 35, Μεσσηνιακός 34, Απολλώνιος 31, ΑΘΛΕΣΗρακλείου 21, Πετρούπολη 17, Απόλλων Πάτρας 16, Ποσειδών Λουτρακίου 12, Αγ. Παρασκευή 10, Αστέρας Αγίου Δημητρίου 9, Νηρέας Καρδαμύλων 8.

Β' όμιλος : Ναύαρχος Βότσης 45, Νέα Γενεά 40, Ακαδημίες Πεύκων 37, Νίκη Αλεξανδρούπολης 37, Ελπίς Αμπελοκήπων 35, ΕΑ Λάρισας 21, Γιάννενα 20, Ασκληπιός Τρικάλων 18, Σταυρούπολη 17, ΑΟ Καβάλας 17, Ελασσόνα 11, Λαγκαδάς 5, ΓΣ Δράμας 3

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 1ος υποόμιλος : ΟΦΗ 34, Ροδίων Άθλησις 30, Πανιώνιος 25, Πανερυθραϊκός 22, Καλαμάτα 80 18, Αιγαλιέων 13, Ολυμπιάς 7, Φοίβος 7.

2ος υποόμιλος: Κέρκη 37, Δραπετσώνα 29, Απόλλων 27, Νέοι Βύρωνος 18, Κόροιβος 17, ΑΕΑρμενίων 15, , ΕΑΠατρών 12, Παναχαϊκή(αποχώρησε)

Β' όμιλος: Ελπίς Αμπελοκήπων 43, ΧΑΝΘ 41, Πήγασος Πολίχνης 41, ,Μακεδονικός 28, Πανόραμα 28, ΣΠΑΚαρδίτσας 25, Πιερικός 22, Νέστωρ 20, Άθλος Ορεστιάδας 17Απόλλων Καλαμαριάς 16, , Αναγέννηση Άρτας 8, ΑΟΣερρών 6, Νίκη Αιγινίου 8

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ