Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των πρωταθλημάτων βόλεϊ

Η νίκη της Κηφισιάς επί της Κομοτηνής και του Πορφύρα επί του Ηλυσιακού ξεχώρισαν στα πρωταθλήματα βόλει ανδρών, γυναικών

Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των πρωταθλημάτων βόλεϊ

Τα αποτελέσματα

Volley League Ανδρών - Σάββατο: Ηρακλής - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-15, 25-20, 25-22) , ΑΕ Κομοτηνής - Κηφισιά 1-3 (22-25, 22-25, 25-17, 16-25)

Δευτέρα, 17.30: Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ, 20.00: ΑΕΚ - Ολυμπιακός

Volleyleague Γυναικών: Αίας - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-2 (18-25, 21-25, 25-21, 25-09, 15-09) , Άρης - Ηλιούπολη 3-0 (25-11, 25-13, 25-14), Κόρινθος - Μακεδόνες 1-3 (25-21, 27-29, 17-25, 27-29) , Πορφύρας – Ηλυσιακός 3-0 (25-17, 25-13, 25-18)

Κυριακή, 20.00: Ολυμπιακός - ΑΟ Θήρας

Δευτέρα, 19.00: Θέτις - Πανναξιακός

Τρίτη, 19.00: ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Θήρας

Pre League : Μεσσαρά - ΦΟ Βριλησσίων 1-3 (25-17, 22-25, 20-25, 20-25), Λαμία – Παναθηναϊκός 0-3 (13-25, 23-25, 23-25) , ΑΕΚ - Πανιώνιος 3-0 (26-24, 25-15, 25-18)

Κυριακή, 17.00: Αιγάλεω - Ηρακλής Κηφισιάς, 17.30: ΖΑΟΝ - Άρτεμις, 19.00: ΧΑΝΘ - ΠΑΟΚ

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 1ος υποόμιλος : Καλαμάτα 80 – ΟΦΗ 0-3 (25-27, 21-25, 19-25) , Πανερυθραϊκός - Ροδίων Άθλησις 3-0 (25-22, 25-22, 25-21), Ολυμπιάς - Φοίβος 2-3 (25-21, 20-25, 23-25, 25-23, 17-19), Πανιώνιος - Αιγιαλέων 1-3 (22-25, 25-18, 19-25, 21-25)

2ος υποόμιλος - Νέοι Βύρωνος - ΕΑ Πατρών 3-0 (25-22, 25-20, 25-22), Κόροιβος - Κέρκη 0-3 (13-25, 21-25, 13-25) , Απόλλων - ΑΕ Αρμενίων 3-1 (25-13, 17-25, 25-20, 25-19),, Παναχαϊκή - Δραπετσώνα 0-3 (0-25, 0-25, 0-25)

Β' όμιλος - Ν Πανοράματος - Αναγέννηση Άρτας 3-1 (25-22, 25-22, 27-29, 25-22), Μακεδονικός – Νέστωρ 3-1 (18-25, 25-20, 25-17, 25-19) , Άθλος Ορεστιάδας – Απόλλων 2-3 (33-35, 22-25, 25-20, 25-15, 10-15) , Πιερικός - Νίκη Αιγινίου 3-1 (25-19, 20-25, 25-16, 25-17), Ελπίς – ΧΑΝΘ 3-0 (25-22, 25-19, 25-14) , Πήγασος Πολίχνης - ΑΟ Σερρών 3-0 (25-14, 25-17, 25-18)

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος Απολλώνιος – ΑΘΛΕΣΗρακλείου 3-0 (25-17, 25-15, 25-18) , Αγ. Παρασκευή – Απόλλων 1-3 (19-25, 29-27, 23-25, 16-25), Πετρούπολη – Αμαζόνες 1-3 (26-24, 18-25, 24-26, 14-25) , Απόλλων Καλαμάτας - Μεσσηνιακός 3-1 (14-25, 25-22, 25-16, 25-22), Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Ένωση Βύρωνα 2-3 (25-19, 25-16, 20-25, 10-25, 12-15)

Κυριακή : 17.00: Νηρέας Χίου - Ποσειδών Λουτρακίου

Β' όμιλος - Ελασσόνα - ΑΟ Καβάλας 3-2 (25-18, 25-18, 23-25, 23-25, 15-12) , ΑΣ Γιάννενα – Ασκληπιός 2-3 (25-21, 25-27, 25-16, 23-25, 10-15), ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση - Ακαδημίες Πεύκων 3-0 (26-24, 25-18, 25-22)

Κυριακή: 18.00: Σταυρούπολη - Ελπίς, 18.00: Λαγκαδάς - ΕΑ Λαρίσης, 18.00: Νέα Γενεά - Νίκη Αλεξανδρούπολης

Volley League Ανδρών
ΑΓ ΣΕΤ Β
1. Ολυμπιακός 9 27-8 24
2. ΠΑΟΚ 9 23-10 20
3. Παμβοχαϊκός 9 20-14 17
4. Φοίνικας Σ. 9 21-17 16
5. ΠΑΟ 9 22-13 15
6. Ηρακλής 10 17-21 13
7. ΑΕΚ 9 16-21 10
8. Εθνικός Αλ. 10 12-22 10
9. Κηφισιά 10 12-26 8
10. ΑΕΚομοτηνής 10 10-28 5

Volley League Γυναικών

ΑΓ ΣΕΤ Β
1. Ολυμπιακός 10 29-6 27
2. Πανναξιακός 10 27-6 26
3. ΑΟΘήρας 9 24-5 23
4. Άρης 11 28-15 23
5. Θέτις 10 23-14 20
6. Ηλιούπολη 11 21-22 17
7. Αίας 11 21-24 14
8. Ηλυσιακός 11 12-27 10
9. Μαρκόπουλο 10 15-25 10
10. Πορφύρας 11 15-27 10
11. Μακεδόνες 11 8-30 5
12. Κόρινθος 11 9-31 4

Pre League γυναικών: Παναθηναϊκός 30, ΠΑΟΚ 29, ΑΕΚ 28, Λαμία 22, ΖΑΟΝ 18, Βριλήσσια 14, Άρτεμις Κορυδαλλού 13, ΧΑΝΘ 12 , Μεσσαρά 9, Πανιώνιος 8, Αιγάλεω 6, Ηρακλής Κηφισιάς 0.

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος Αμαζόνες 29, Μεσσηνιακός 28, Απόλλων Καλαμάτας 25, Ένωση Βύρωνα 23 , Απολλώνιος 23, Πετρούπολη 17, ΑΘΛΕΣΗρακλείου 14, Απόλλων Πάτρας 10, Νηρέας Καρδαμύλων 7, Αγ. Παρασκευή 7, Ποσειδών Λουτρακίου 5, Αστέρας Αγίου Δημητρίου6

Β' όμιλος : Ναύαρχος Βότσης 33, Νέα Γενεά 28, Ακαδημίες Πεύκων 27, Ελπίς Αμπελοκήπων 26, Νίκη Αλεξανδρούπολης 25, Γιάννενα 16, Σταυρούπολη 13, ΕΑ Λάρισας 13, Ασκληπιός Τρικάλων 53, ΑΟ Καβάλας 13, Ελασσόνα 8, Λαγκαδάς 5, ΓΣ Δράμας 3

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 1ος υποόμιλος : ΟΦΗ 25, Ροδίων Άθλησις 20, Πανιώνιος 15, Πανερυθραϊκός 16, Καλαμάτα 80 10,, Αιγαλιέων 13, Ολυμπιάς 6, Φοίβος 3.

2ος υποόμιλος: Κέρκη 27, Δραπετσώνα 22, Απόλλων 19, Κόροιβος 13, ΑΕΑρμενίων 10, ΕΑΠατρών 7, Νέοι Βύρωνος 9, Παναχαϊκή(αποχώρησε)

Β' όμιλος: ΧΑΝΘ 32, Ελπίς Αμπελοκήπων 33, Πήγασος Πολίχνης 32, Μακεδονικός 25, Νέστωρ 18, Πανόραμα 20, ΣΠΑΚαρδίτσας 16, Άθλος Ορεστιάδας 15, Πιερικός 15, Αναγέννηση Άρτας 8, Απόλλων Καλαμαριάς 10, ΑΟΣερρών 6, Νίκη Αιγινίου 4

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ