Όλα τα αποτελέσματα των πρωταθλημάτων βόλεϊ

Διαβάστε τι έγινε σε όλα τα πρωταθλήματα βόλεϊ, ανδρών και γυναικών.

Όλα τα αποτελέσματα των πρωταθλημάτων βόλεϊ

Volleyleague Aνδρών

Παναθηναϊκός - Φοίνικας Σύρου 3-2 (25-23, 22-25, 20-25, 25-22, 17-15) ,

ΑΕΚ - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-19, 25-19, 25-19) ,

Ολυμπιακός - Κηφισιά 3-0 (25-19, 25-22, 25-16)

Κυριακή

Κομοτηνής 16.30: ΑΕ Κομοτηνής - Παμβοχαϊκός

Volleyleague Γυναικών

ΑΟ Μαρκοπούλου – Ηλιούπολη 1-3 (19-25, 24-26, 25-17, 17-25) ,

Ηλυσιακός – Ολυμπιακός 0-3 (24-26, 21-25, 12-25) ,

Μακεδόνες - Αίας Ευόσμου 0-3 (12-25, 19-25, 21-25),

Κόρινθος - Πορφύρας 3-1 (25-18, 23-25, 25-20, 25-20) ,

ΑΟ Θήρας – Θέτις 3-0 (25-08, 25-20, 25-23)

Κυριακή

ΔΑΚ Νάξου 18.00: Πανναξιακός - Άρης

Pre League : Ηρακλής Κηφισιάς – ΧΑΝΘ 0-3 (18-25, 18-25, 14-25) ,

ΦΟ Βριλησσίων – ΖΑΟΝ 2-3 (19-25, 25-18, 25-18, 19-25, 10-15) ,

ΑΟ Λαμίας - Αιγάλεω 3-0 (25-14, 25-20, 26-24) ,

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 3-0(25-17, 25-19, 25-18),

Πανιώνιος - Άρτεμις

Κυριακή , Μίκρας 17.30: ΠΑΟΚ - ΓΑΣ Μεσσαράς

Βαθμολογία: Παναθηναϊκός 21, Λαμία 20, ΠΑΟΚ 20, ΑΕΚ 19, ΖΑΟΝ 12, ΧΑΝΘ 9 , Μεσσαρά 8, Άρτεμις Κορυδαλλού 8, Βριλήσσια 8, Αιγάλεω 6, Πανιώνιος 7, Ηρακλής Κηφισιάς 0.

*ΠΑΟΚ, Μεσσαρά έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 1ος υποόμιλος : Ολυμπιάς - Καλαμάτα 80 3-2,

Πανερυθραϊκός - Πανιώνιος 1-3(21 - 25 , 25 - 14 , 19 – 25, 16 – 25) ,

ΟΦΗ - Ροδίων Άθλησις 3-1 (20 - 25 , 26 - 24 , 25 - 22 ,25 – 23)

Κυριακή, 20.30 Φοίβος - Αιγιαλέων,

2ος υποόμιλος: Κόροιβος - Νέοι Βύρωνος 1-3 (21-25, 25-20, 15-25, 24-26) , Δραπετσώνα - ΕΑ Πατρών 3-1 (23-25, 27-25, 25-15, 25-19),

ΑΕ Αρμενίων - Κέρκη Σάμου 0-3 (13-25, 20-25, 22-25)


Κυριακή, 4μμ, Παναχαϊκή - Απόλλων,

Β' όμιλος : ΧΑΝΘ - Άθλος Ορεστιάδας 3-0 (34-32, 25-12, 25-21) ,

Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΕΝ Πανοράματος 1-3 (22-25, 18-25, 25-23, 12-25),

ΑΟ Σερρών - Νέστωρ 0-3,

ΣΠΑ Καρδίτσας - Πιερικός 3-1 (20-25, 25-22, 25-23, 25-19) ,

Νίκη Αιγινίου - Μακεδονικός 0-3 (18-25, 19-25, 15-25)

Κυριακή, 18.00: Αναγέννηση Άρτας - Πήγασος Πολίχνης

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος : ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Απόλλων Καλαμάτας 3-2 (25-22, 20-25, 14-25, 25-21, 15-11),

Ένωση Βύρωνα - Αγία Παρασκευή 3-1( 22 - 25 , 25 - 16 , 25 - 15 , 25 – 18) , Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Απολλώνιος 0-3(7 - 25 , 11 - 25 , 16 – 25)

Κυριακή,

14.00: Μεσσηνιακός - Νηρέας Χίου,

17.00: Ποσειδών Λουτρακίου - ΓΣ Πετρούπολης, 17.00:

Απόλλων - Αμαζόνες
Β' όμιλος: ΓΣ Δράμας – Γιάννενα 0-3 (20-25, 16-25, 20-25) ,

Ακαδημίες Πρωτ. Πεύκων - Λαγκαδάς 3-0 (25-18, 25-13, 25-18) ,

ΑΟ Καβάλας - Νίκη Αλεξανδρούπολης 2-313 - 25 , 25 - 21 , 12 - 25 ,25 - 21 , 5 – 15) ,

Ναυάρχου Βότση – Σταυρούπολη 3-0(25 - 20 , 25 - 13 , 25 – 23),

Ασκληπιός-Ελασσόνα 2-3

Κυριακή , 20.00: Ελπίς - Νέα Γενεά

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ