Ό Ραούβερντινκ θα συναντήσει τον Τερβαπόρτι στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βόλει

Ολλανδία και Φινλανδία προκρίθηκαν στους «16»  του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Βόλεϊ 2018 και παίζουν μάλιστα στον ίδιο όμιλο με αποτέλεσμα ο ακραίος του Ολυμπιακού Γερούν Ραούβερντινκ  να αντιμετωπίσει τον Έμι Τερβαπόρτι, που θα του κάνει πάσες στο Ρέντη, στις 22 Σεπτεμβρίου.

Ό Ραούβερντινκ θα συναντήσει τον Τερβαπόρτι στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βόλει

Ολλανδία και Φινλανδία προκρίθηκαν στους «16» του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος και παίζουν μάλιστα στον ίδιο όμιλο με αποτέλεσμα ο ακραίος του Ολυμπιακού Γερούν Ραούβερντινκ να αντιμετωπίσει τον Έμι Τερβαπόρτι, που θα του κάνει πάσες στο Ρέντη, στις 22 Σεπτεμβρίου. Στους "16" και ο Όκολιτς του ΠΑΟΚ, o οποίος δεν αγωνίσθηκε στη μεγάλη νίκη της Σερβίας 3-2 επί της Ρωσίας.

Οι πρώτες ομάδες και οι δύο καλύτερες δεύτερες από τους τέσσερις ομίλους θα προκριθούν στο φάιναλ-6 της διοργάνωσης και θα πάνε στην τελική ευθεία για τον τίτλο.

Τα νέα γκρουπ

5ο γκρουπ: Ιταλία, Ολλανδία, Ρωσία, Φινλανδία

Βαθμολογία

  1. Ιταλία 5-0 15
  2. Ολλανδία 4-1 11
  3. Ρωσία 3-2 10
  4. Φινλανδία 2-3 6
    6ο γκρουπ: Βραζιλία, Βέλγιο, Σλοβενία, Αυστραλία

Βαθμολογία

  1. Βραζιλία 4-1 11
  2. Βέλγιο 3-2 10
  3. Σλοβενία 3-2 9
  4. Αυστραλία 2-3 7
    7ο γκρουπ: ΗΠΑ, Ιράν, Βουλγαρία, Καναδάς

Βαθμολογία

  1. ΗΠΑ 5-0 13
  2. Ιράν 4-1 11
  3. Βουλγαρία 3-2 9
  4. Καναδάς 3-2 9
    8ο γκρουπ: Πολωνία, Σερβία, Γαλλία, Αργεντινή

Βαθμολογία

  1. Πολωνία 5-0 15
  2. Σερβία 4-1 12
  3. Γαλλία 3-2 11
  4. Αργεντινή 2-3 6

Η ταυτότητα των προκριματικών

Α’ όμιλος (Φλωρεντία – Ιταλία): Ιταλία - Ιαπωνία 3-0 , Άγιος Δομίνικος - Σλοβενία 1-3, Βέλγιο - Αργεντινή 3-1 ,Άγιος Δομίνικος - Ιαπωνία 0-3, Ιταλία - Βέλγιο 3-0 ,Ιαπωνία - Σλοβενία 1-3, Αργεντινή - Άγιος Δομίνικος 3-0 ,Βέλγιο - Σλοβενία 2-3, Ιταλία - Αργεντινή 3-1 , Ιαπωνία - Βέλγιο 1-3, Άγιος Δομίνικος - Ιταλία 0-3 ,Βέλγιο - Άγιος Δομίνικος 3-0, Αργεντινή - Σλοβενία 3-2 ,Ιαπωνία – Αργεντινή 3-2, Ιταλία-Σλοβενία 3-1

Βαθμολογία

Ιταλία 5-0 15-2 15

Βέλγιο 3-2 11-8 10

Σλοβενία 3-2 12-10 9

Αργεντινή 2-3 10-11 6

Ιαπωνία 2-3 8-11 5

Αγ. Δομίνικος 0-5 1-15 0

Β' όμιλος (Ρούσε - Βουλγαρία): Γαλλία - Κίνα 3-0, Ολλανδία - Καναδάς 0-3 ,Βραζιλία - Αίγυπτος 3-0 ,Αίγυπτος - Καναδάς 0-3 ,Βραζιλία - Γαλλία 3-2 ,Κίνα - Ολλανδία 1-3 , Γαλλία - Αίγυπτος 3-0 ,Καναδάς - Κίνα 3-1 ,Ολλανδία - Βραζιλία 3-1 ,Κίνα - Αίγυπτος 1-3 , Ολλανδία - Γαλλία 3-2 , Αίγυπτος - Ολλανδία 1-3 , Βραζιλία - Καναδάς 3-1 ,Κίνα – Βραζιλία 0-3,Καναδάς-Γαλλία 1-3

Βαθμολογία

Ν-Η ΣΕΤ Β

Βραζιλία 4-1 13-6 11

Ολλανδία 4-1 12-8 11

Καναδάς 3-1 10-4 9

Γαλλία 2-2 10-6 8

Αίγυπτος 1-4 4-13 3

Κίνα 0-5 3-12 0

Γ' όμιλος (Μπάρι - Ιταλία): Καμερούν - Τυνησία 3-0 , Αυστραλία - Ρωσία 0-3 ,ΗΠΑ - Σερβία 3-2 ,Αυστραλία - ΗΠΑ 2-3 ,Καμερούν - Σερβία 0-3 ,Αυστραλία - Καμερούν 3-1 ,Ρωσία - Τυνησία 3-0 ,Σερβία - Τυνησία 3-1 ,ΗΠΑ - Ρωσία 3-1 ,Καμερούν - ΗΠΑ 0-3, Σερβία - Αυστραλία 3-1 ,Ρωσία - Καμερούν 3-0 , Αυστραλία - Τυνησία 3-1 ,ΗΠΑ – Τυνησία 3-0, Σερβία-Ρωσία 3-2

Bαθμολογία

Ν-Η ΣΕΤ Β

ΗΠΑ 5-0 15-5 13

Σερβία 4-1 14-7 12

Ρωσία 3-2 12-5 10

Αυστραλία 2-3 9-11 7

Καμερούν 1-4 12-12 3

Τυνησία 0-5 2-15 0

Δ' όμιλος (Βάρνα - Βουλγαρία): Βουλγαρία - Φινλανδία 3-0 ,Ιράν - Πουέρτο Ρίκο 3-0 ,Κούβα - Πολωνία 1-3 ,Πουέρτο Ρίκο - Πολωνία 0-3 ,Ιράν - Βουλγαρία 3-1 , Φινλανδία - Κούβα 3-1 ,Βουλγαρία - Πουέρτο Ρίκο 3-0 ,Κούβα - Ιράν 1-3 ,Πολωνία - Φινλανδία 3-1 , Πουέρτο Ρίκο - Φινλανδία 2-3 ,Κούβα - Βουλγαρία 0-3 ,Κούβα - Πούερτο Ρίκο 3-1 , Ιράν - Πολωνία 0-3 ,Φινλανδία – Ιράν 2-3, Βουλγαρία-Πολωνία 1-3

Βαθμολογία

Ν-Η ΣΕΤ Β

Πολωνία 5-0 15-3 15

Ιράν 4-1 12-7 11

Βουλγαρία 3-2 11-6 9

Φινλανδία 2-3 9-12 6

Κούβα 1-4 6-13 3

Π. Ρίκο 0-5 1-15 1

Ολλανδία και Φινλανδία προκρίθηκαν στους «16» του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος και παίζουν μάλιστα στον ίδιο όμιλο με αποτέλεσμα ο ακραίος του Ολυμπιακού να αντιμετωπίσει τον παίκτη που θα του κάνει πάσες στο Ρέντη, στις 22 Σεπτεμβρίου.

Οι πρώτες ομάδες και οι δύο καλύτερες δεύτερες από τους τέσσερις ομίλους θα προκριθούν στο φάιναλ-6 της διοργάνωσης και θα πάνε στην τελική ευθεία για τον τίτλο.

Τα νέα γκρουπ

5ο γκρουπ: Ιταλία, Ολλανδία, Ρωσία, Φινλανδία

Βαθμολογία

  1. Ιταλία 5-0 15
  2. Ολλανδία 4-1 11
  3. Ρωσία 3-2 10
  4. Φινλανδία 2-3 6
    6ο γκρουπ: Βραζιλία, Βέλγιο, Σλοβενία, Αυστραλία

Βαθμολογία

  1. Βραζιλία 4-1 11
  2. Βέλγιο 3-2 10
  3. Σλοβενία 3-2 9
  4. Αυστραλία 2-3 7
    7ο γκρουπ: ΗΠΑ, Ιράν, Βουλγαρία, Καναδάς

Βαθμολογία

  1. ΗΠΑ 5-0 13
  2. Ιράν 4-1 11
  3. Βουλγαρία 3-2 9
  4. Καναδάς 3-2 9
    8ο γκρουπ: Πολωνία, Σερβία, Γαλλία, Αργεντινή

Βαθμολογία

  1. Πολωνία 5-0 15
  2. Σερβία 4-1 12
  3. Γαλλία 3-2 11
  4. Αργεντινή 2-3 6

Η ταυτότητα των προκριματικών

Α’ όμιλος (Φλωρεντία – Ιταλία): Ιταλία - Ιαπωνία 3-0 , Άγιος Δομίνικος - Σλοβενία 1-3, Βέλγιο - Αργεντινή 3-1 ,Άγιος Δομίνικος - Ιαπωνία 0-3, Ιταλία - Βέλγιο 3-0 ,Ιαπωνία - Σλοβενία 1-3, Αργεντινή - Άγιος Δομίνικος 3-0 ,Βέλγιο - Σλοβενία 2-3, Ιταλία - Αργεντινή 3-1 , Ιαπωνία - Βέλγιο 1-3, Άγιος Δομίνικος - Ιταλία 0-3 ,Βέλγιο - Άγιος Δομίνικος 3-0, Αργεντινή - Σλοβενία 3-2 ,Ιαπωνία – Αργεντινή 3-2, Ιταλία-Σλοβενία 3-1

Βαθμολογία

Ιταλία 5-0 15-2 15

Βέλγιο 3-2 11-8 10

Σλοβενία 3-2 12-10 9

Αργεντινή 2-3 10-11 6

Ιαπωνία 2-3 8-11 5

Αγ. Δομίνικος 0-5 1-15 0

Β' όμιλος (Ρούσε - Βουλγαρία): Γαλλία - Κίνα 3-0, Ολλανδία - Καναδάς 0-3 ,Βραζιλία - Αίγυπτος 3-0 ,Αίγυπτος - Καναδάς 0-3 ,Βραζιλία - Γαλλία 3-2 ,Κίνα - Ολλανδία 1-3 , Γαλλία - Αίγυπτος 3-0 ,Καναδάς - Κίνα 3-1 ,Ολλανδία - Βραζιλία 3-1 ,Κίνα - Αίγυπτος 1-3 , Ολλανδία - Γαλλία 3-2 , Αίγυπτος - Ολλανδία 1-3 , Βραζιλία - Καναδάς 3-1 ,Κίνα – Βραζιλία 0-3,Καναδάς-Γαλλία 1-3

Βαθμολογία

Ν-Η ΣΕΤ Β

Βραζιλία 4-1 13-6 11

Ολλανδία 4-1 12-8 11

Καναδάς 3-1 10-4 9

Γαλλία 2-2 10-6 8

Αίγυπτος 1-4 4-13 3

Κίνα 0-5 3-12 0

Γ' όμιλος (Μπάρι - Ιταλία): Καμερούν - Τυνησία 3-0 , Αυστραλία - Ρωσία 0-3 ,ΗΠΑ - Σερβία 3-2 ,Αυστραλία - ΗΠΑ 2-3 ,Καμερούν - Σερβία 0-3 ,Αυστραλία - Καμερούν 3-1 ,Ρωσία - Τυνησία 3-0 ,Σερβία - Τυνησία 3-1 ,ΗΠΑ - Ρωσία 3-1 ,Καμερούν - ΗΠΑ 0-3, Σερβία - Αυστραλία 3-1 ,Ρωσία - Καμερούν 3-0 , Αυστραλία - Τυνησία 3-1 ,ΗΠΑ – Τυνησία 3-0, Σερβία-Ρωσία 3-2

Bαθμολογία

Ν-Η ΣΕΤ Β

ΗΠΑ 5-0 15-5 13

Σερβία 4-1 14-7 12

Ρωσία 3-2 12-5 10

Αυστραλία 2-3 9-11 7

Καμερούν 1-4 12-12 3

Τυνησία 0-5 2-15 0

Δ' όμιλος (Βάρνα - Βουλγαρία): Βουλγαρία - Φινλανδία 3-0 ,Ιράν - Πουέρτο Ρίκο 3-0 ,Κούβα - Πολωνία 1-3 ,Πουέρτο Ρίκο - Πολωνία 0-3 ,Ιράν - Βουλγαρία 3-1 , Φινλανδία - Κούβα 3-1 ,Βουλγαρία - Πουέρτο Ρίκο 3-0 ,Κούβα - Ιράν 1-3 ,Πολωνία - Φινλανδία 3-1 , Πουέρτο Ρίκο - Φινλανδία 2-3 ,Κούβα - Βουλγαρία 0-3 ,Κούβα - Πούερτο Ρίκο 3-1 , Ιράν - Πολωνία 0-3 ,Φινλανδία – Ιράν 2-3, Βουλγαρία-Πολωνία 1-3

Βαθμολογία

Ν-Η ΣΕΤ Β

Πολωνία 5-0 15-3 15

Ιράν 4-1 12-7 11

Βουλγαρία 3-2 11-6 9

Φινλανδία 2-3 9-12 6

Κούβα 1-4 6-13 3

Π. Ρίκο 0-5 1-15 1

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ