Μουντιάλ Βόλεϊ: Το πανόραμα των ομίλων

Δείτε τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και τη βαθμολογία στους ομίλους του Μουντιάλ Βόλεϊ που διεξάγεται σε Ιταλία και Βουλγαρία.

Μουντιάλ Βόλεϊ: Το πανόραμα των ομίλων

Υπενθυμίζουμε ότι τρεις αθλητές που θα αγωνιστούν στη Volley League 2018-19 ζουν την εμπειρία της μεγάλης γιορτής του παγκοσμίου βόλεϊ. Συγκεκριμένα ο πασαδόρος του Ολυμπιακού και αρχηγός της Εθνικής Φινλανδίας Έμι Τερβαπόρτι και ο Ολλανδός ακραίος Γερoύν Ραούβερντινκ , αλλά και ο Σέρβος κεντρικός Αλεξάντερ Όκολιτς του ΠΑΟΚ

Α’ όμιλος (Φλωρεντία – Ιταλία)

Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου
Ιταλία - Ιαπωνία 3-0 (25-20, 25-21, 25-23)

Τετάρτη 12 Σεπτεμβρίου
Άγιος Δομίνικος - Σλοβενία 1-3 (25-22, 13-25, 13-25, 17-25)
Βέλγιο - Αργεντινή 3-1 (25-19, 25-19, 22-25, 25-19)

Πέμπτη 13 Σεπτεμβρίου
Άγιος Δομίνικος - Ιαπωνία 0-3 (20-25, 16-25, 16-25)
Ιταλία - Βέλγιο 3-0 (25-20, 25-17, 25-16)

Παρασκευή 14 Σεπτεμβρίου
Ιαπωνία - Σλοβενία 1-3 (20-25, 25-22, 20-25, 13-25)
Αργεντινή - Άγιος Δομίνικος 3-0 (26-24, 25-15, 25-15)

Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου
Βέλγιο - Σλοβενία 2-3 (25-22, 25-21, 19-25, 23-25, 13-15)
Ιταλία - Αργεντινή 3-1 (22-25, 25-15, 25-23, 28-26)

Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου
Ιαπωνία - Βέλγιο 1-3 (25-14, 23-25, 14-25, 19-25)
Άγιος Δομίνικος - Ιταλία 0-3 (12-25, 18-25, 15-25)

Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου
Βέλγιο - Άγιος Δομίνικος 3-0 (25-18, 25-13, 25-17)
Αργεντινή - Σλοβενία 3-2 (25-18, 22-25, 27-29, 25-17, 15-13)

Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου
18.00: Ιαπωνία - Αργεντινή
22.15: Ιταλία - Σλοβενία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - Α΄ΟΜΙΛΟΥ
Θ.ΟΜΑΔΑΑΓ.ΝΗΣΕΤΒ.
1.Ιταλία44012-112
2.Βέλγιο53211-810
3.Σλοβενία43111-79
4.Αργεντινή4228-85
5.Ιαπωνία4135-93
6.Δομινικανή Δημοκρατία5051-150

Β' όμιλος (Ρούσε - Βουλγαρία)

Τετάρτη 12 Σεπτεμβρίου
Γαλλία - Κίνα 3-0 (25-20, 25-21, 25-17)
Ολλανδία - Καναδάς 0-3 (15-25, 23-25, 18-25)
Βραζιλία - Αίγυπτος 3-0 (25-17, 25-22, 25-20)

Πέμπτη 13 Σεπτεμβρίου
Αίγυπτος - Καναδάς 0-3 (25-27, 28-30, 19-25)
Βραζιλία - Γαλλία 3-2 (25-20, 25-20, 21-25, 23-25, 15-12)

Παρασκευή 14 Σεπτεμβρίου
Κίνα - Ολλανδία 1-3 (21-25, 13-25, 25-23, 13-25)
Γαλλία - Αίγυπτος 3-0 (25-22, 25-23, 25-16)

Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου
Καναδάς - Κίνα 3-1 (25-22, 25-19, 21-25, 25-23)
Ολλανδία - Βραζιλία 3-1 (21-25, 25-20, 25-20, 25-21)

Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου
Κίνα - Αίγυπτος 1-3 (26-28, 24-26, 25-17, 21-25)
Ολλανδία - Γαλλία 3-2 (23-25, 19-25, 25-21, 25-23, 15-13)

Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου
Αίγυπτος - Ολλανδία 1-3 (18-25, 21-25, 25-23, 16-25)
Βραζιλία - Καναδάς 3-1 (25-22, 19-25, 25-23, 25-18)

Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου
17.00: Κίνα - Βραζιλία
20.30: Καναδάς - Γαλλία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β΄ΟΜΙΛΟΥ
Θ.ΟΜΑΔΕΣΑΓ.ΝΗΣΕΤΒ.
1.Ολλανδία54112-811
2.Καναδάς43110-49
3.Βραζιλία43110-68
4.Γαλλία42210-68
5.Αίγυπτος5144-133
6.Κίνα4043-120

Γ' όμιλος (Μπάρι - Ιταλία)

Τετάρτη 12 Σεπτεμβρίου
Καμερούν - Τυνησία 3-0 (25-20, 28-26, 25-21)
Αυστραλία - Ρωσία 0-3 (21-25, 20-25, 16-25)
ΗΠΑ - Σερβία 3-2 (15-25, 25-14, 21-25, 25-20, 15-10)

Πέμπτη 13 Σεπτεμβρίου
Αυστραλία - ΗΠΑ 2-3 (23-25, 20-25, 25-22, 25-23, 10-15)
Καμερούν - Σερβία 0-3 (28-30, 16-25, 17-25)

Παρασκευή 14 Σεπτεμβρίου
Αυστραλία - Καμερούν 3-1 (21-25, 25-17, 25-22, 25-20)
Ρωσία - Τυνησία 3-0 (25-19, 25-06, 25-19)

Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου
Σερβία - Τυνησία 3-1 (20-25, 25-20, 25-21, 25-20)
ΗΠΑ - Ρωσία 3-1 (25-23, 20-25, 25-23, 25-20)

Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου
Καμερούν - ΗΠΑ 0-3 (18-25, 20-25, 14-25)
Σερβία - Αυστραλία 3-1 (25-20, 21-25, 25-17, 25-19)

Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου
Ρωσία - Καμερούν 3-0 (25-15, 30-28, 25-15)
Αυστραλία - Τυνησία 3-1 (16-25, 25-17, 25-19, 25-16)

Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου
18.00: ΗΠΑ - Τυνησία
21.30: Σερβία - Ρωσία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - Γ' ΟΜΙΛΟΥ
Θ.ΟΜΑΔΕΣΑΓ.ΝΗΣΕΤΒ.
1.ΗΠΑ44012-510
2.Σερβία43111-510
3.Ρωσία43110-39
4.Αυστραλία5239-117
5.Καμερούν51412-123
6.Τυνησία4042-120

Δ' όμιλος (Βάρνα - Βουλγαρία)

Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου
Βουλγαρία - Φινλανδία 3-0 (25-21, 25-19, 25-22)

Τετάρτη 12 Σεπτεμβρίου
Ιράν - Πουέρτο Ρίκο 3-0 (25-19, 25-14, 25-18)
Κούβα - Πολωνία 1-3 (18-25, 19-25, 25-21, 14-25)

Πέμπτη 13 Σεπτεμβρίου
Πουέρτο Ρίκο - Πολωνία 0-3 (14-25, 12-25, 15-25)
Ιράν - Βουλγαρία 3-1 (25-22, 25-20, 22-25, 25-19)

Παρασκευή 14 Σεπτεμβρίου
Φινλανδία - Κούβα 3-1 (25-19, 25-19, 20-25, 25-16)
Βουλγαρία - Πουέρτο Ρίκο 3-0 (25-16, 25-18, 25-21)

Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου
Κούβα - Ιράν 1-3 (25-17, 18-25, 22-25, 19-25)
Πολωνία - Φινλανδία 3-1 (25-20, 26-28, 25-16, 25-15)

Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου
Πουέρτο Ρίκο - Φινλανδία 2-3 (19-25, 23-25, 29-27, 25-21, 10-15)
Κούβα - Βουλγαρία 0-3 (22-25, 16-25, 18-25)

Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου
Κούβα - Πούερτο Ρίκο 3-1 (25-15, 22-25, 25-21, 25-17)
Ιράν - Πολωνία 0-3 (21-25, 22-25, 20-25)

Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου
17.00: Φινλανδία - Ιράν
20.30: Βουλγαρία - Πολωνία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - D ΟΜΙΛΟΣ
Θ.ΟΜΑΔΕΣΑΓ.ΝΗΣΕΤΒ
1.Πολωνία44012-212
2.Βουλγαρία43110-39
3.Ιράν4319-59
4.Φινλανδία4227-95
5.Κούβα5146-133
6.Πουέρτο Ρίκο5051-151
Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ