Αποτελέσματα και βαθμολογίες Volley League ανδρών, γυναικών, Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (31/10-1/11) και οι βαθμολογίες σε Volley League ανδρών, γυναικών, Α2 γυναικών.

Αποτελέσματα και βαθμολογίες Volley League ανδρών, γυναικών, Α2 γυναικών

Αποτελέσματα & Βαθμολογίες

Volley League Ανδρών

Ολυμπιακός - Φίλιππος Βέροιας 3-0 (25-13, 25-11, 25-20)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Δημήτρης Καζάζης): Φρομ 8π. (6/9επ., 2 άσσοι, 60%υπ., 40%αρ.), Στιβαχτής 1 (1 μπλοκ), Μιχαήλοβιτς 10 (7/16επ., 2 μπλοκ, 2 άσσοι, 43%υπ., 43%αρ.), Εγκλεσκάλνς 9 (8/13επ., 1 άσσος), Βουλκίδης 12 (5/7επ., 3 μπλοκ, 4 άσσοι), Όκολιτς 10 (7/7επ., 3 μπλοκ, 2 άσσοι) / Ζήσης (λ. - 89%υπ. 56%αρ.), Χαραλαμπίδης, Κασαμπαλής, Τζιάβρας (λ), Στράτος, Ριζόπουλος, Εφραμίδης Δημ. 1 (1/1 επ.)

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Σωκράτης Τζιουμάκας): Μπίσετ 7 (5/7επ., 1 μπλοκ, 1 άσσος), Προύσαλης, Τζιουμάκας Στέλιος 3 (3/15επ., 26%υπ., 11%αρ.), Γάτσης 6 (2/3επ., 3 μπλοκ, 1 άσσος), Τζιουμάκας Γιώργος 12 (10/23επ., 2 μπλοκ), Στουντζίνσκι 6 (6/14επ., 25%υπ., 12%αρ.) / Μπουράκης (λ. 31%υπ., 31%αρ.), Μπουτόπουλος λ. (50%υπ., 50%αρ.), Μπότσης, Γραμμενούδης, Μιχελάκης.

Μίλων - Φοίνικας Σύρου 0-3 (17-25, 15-25, 19-25)

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ (Σάκης Ψάρρας): Χανδρινός Σπ. 5 (4/15 επ., 1 άσσος, 62% υπ. - 31% άριστες), Μάζιαρτζ 4 (4/11 επ.), Χαντ 8 (8/25 επ.), Δρογκάρης, Βελίσκοβιτς 7 (6/15 επ., 1 άσσος, 53% υπ. - 24% άριστες), Παπαδάκης 1 (1/2 επ.) / Δαρίδης (λ, 70% υπ. - 30% άριστες), Μαντέκας 2 (0/9 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 50% υπ. - 25% άριστες), Χανδρινός Α., Λάππας 1 (1/2 επ.).

ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ ΟΝΕΧ (Γιάννης Ορφανός): Μπράουν 14 (9/16 επ., 1 άσσος, 4 μπλοκ), Ράιτς 12 (10/19 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Παπαγγελόπουλος 6 (4/4 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Ράντκε 3 (3/3 επ.), Στερν 18 (12/21 επ., 4 άσσοι, 2 μπλοκ, 43% υπ. - 14% άριστες), Κωστόπουλος 6 (3/9 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 68% υπ. - 44% άριστες) / Γκαράς (λ, 67% υπ. - 50% άριστες), Καρασαββίδης (λ, 80% υπ. - 40% άριστες), Λινάρδος.

ΠΑΟΚ - ΟΦΗ ΑΝΑΒΟΛΗ

ΔΕΥΤΕΡΑ 2/11

18:00, Ζηρίνειο: Κηφισιά - Παναθηναϊκός (EPT Sports)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Volley League Γυναικών

Α' Όμιλος

Παναθηναϊκός - ΑΟ Θήρας 1-3 (23-25, 26-24, 21-25, 19-25)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ (Γιώργος Δερμάτης): Χουντέκοβα 17 (13/35 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ, 71% υπ. - 57% άριστες), Κοσμά 7 (6/24 επ., 1 μπλοκ, 70% υπ. - 40% άριστες), Νεΐκοβα 6 (1/3 επ., 4 άσσοι, 1 μπλοκ), Χαντάβα 18 (12/28 επ., 3 άσσοι, 3 μπλοκ, 45% υπ. - 32% άριστες), Μεταξά 3 (0/11 επ., 3 μπλοκ), Σάντσεζ 11 (8/19 επ., 3 άσσοι) / Λεωνίδου (λ, 67% υπ. - 39% άριστες), Πασσιάλ, Τσιτσιγιάννη 2 (2/5 επ.).

ΑΟ ΘΗΡΑΣ (Κώστας Παπαδόπουλος): Σάντος 4 (2/4 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Ντάλκε 18 (17/38 επ., 1 μπλοκ, 55% υπ. - 23% άριστες), Βλαχάκη 15 (14/29 επ., 1 άσσος), Μέλο 10 (3/12 επ., 7 μπλοκ), Χατζηευστρατιάδου 11 (8/14 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Γενιτσαρίδη 10 (10/25 επ., 43% υπ. - 27% άριστες) / Αρτακιανού (λ, 62% υπ. - 44% άριστες), Λάππα, Τσουκαλά.

Άρης - Ηλυσιακός ΑΝΑΒΟΛΗ

ΑΟΝ Αμαζόνες - ΑΟ Λαμίας 3-1 (25-22, 28-26, 23-25, 25-16)

ΑΟΝ ΑΜΑΖΟΝΕΣ (Στέλιος Ατσιδαύτης): Χρυσομάλλη 4 (1/1 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Χριστοδούλου 18 (16/41 επ., 2 μπλοκ, 55% υπ. - 9% άριστες), Μαστοράκη 7 (2/5 επ., 2 άσσοι, 3 μπλοκ), Όουενς 10 (8/20 επ., 2 μπλοκ), Βαΐντοβα 20 (17/42 επ., 3 άσσοι, 43% υπ. - 0% άριστες), Γκρέκα 1 (1/9 επ.) / Σαμπάτη (λ, 50% υπ. - 20% άριστες), Καραντάνη (λ), Σιδεράτου 1 (1/1 επ.), Κωτσιάκη 1 (1 άσσος), Βαρουδάκη 14 (9/28 επ., 1 άσσος, 4 μπλοκ, 52% υπ. - 16% άριστες).

ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ 2013 (Ηλίας Αγγέλης): Κούση 10 (4/18 επ., 2 άσσοι, 4 μπλοκ), Τζέιμεσον 6 (3/4 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Κομλένοβιτς 14 (13/43 επ., 1 άσσος, 48% υπ. - 19% άριστες), Γκάσκιν 5 (4/8 επ., 1 μπλοκ), Καλανταρίδου 7 (3/25 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ, 65% υπ. - 42% άριστες), Τσομπανίδου 11 (7/13 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ) / Κλέτσα (λ, 44% υπ. - 28% ΄άριστες), Βλάχου (λ), Νούσια 8 (6/24 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 50% υπ. - 25% άριστες), Βενέτη 1 (1 μπλοκ).

Ρεπό: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Β' Όμιλος

ΑΕΚ - Ολυμπιακός 0-3 (21-25, 18-25, 19-25)

ΑΕΚ (Κώστας Αρσενιάδης): Ιόσια 2 (2 μπλοκ), Διάλλα 7 (3/5 επ., 2 άσσοι, 2 μπλοκ), Καββαδία 9 (6/14 επ., 3 μπλοκ), Σεβάρικα 8 (6/19 επ., 2 μπλοκ, 43% υπ. - 7% άριστες), Πιρβ 10 (9/30 επ., 1 μπλοκ, 70% υπ. - 30% άριστες), Λιάγκη 4 (2/10 επ., 2 άσσοι) / Μπελιά (λ, 25% υπ. - 25% άριστες), Τουλγαρίδου (λ, 50% υπ. - 40% άριστες), Ράπτη 2 (1/7 επ., 1 μπλοκ, 50% υπ. - 17% άριστες).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Σπύρος Σαραντίτης): Γιώτα 10 (3/8 επ., 2 άσσοι, 5 μπλοκ), Χουντ 13 (11/20 επ., 2 μπλοκ, 44% υπ. - 16% άριστες), Χριστοδούλου 5 (4/4 επ., 1 μπλοκ), Χίπε 16 (13/33 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Τοτσίδου 5 (5/15 επ., 57% υπ. - 29% άριστες), Αργυρίου / Κονόμι (λ, 90% υπ. - 70% άριστες), Ζιώγα, Κλάριτς, Κελεσίδη 6 (3/7 επ., 3 μπλοκ), Ξανθοπούλου.

Πανναξιακός - Θέτις Βούλας 3-1 (25-15, 21-25, 26-24, 25-20)

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ (Απόστολος Οικονόμου): Κωνσταντέλλου 8 (4/6 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ), Χαμαλίδου 9 (4/8 επ., 5 μπλοκ), Σαβάρ 19 (17/38 επ., 2 μπλοκ, 52% υπ. - 29% άριστες), Οικονομίδου 23 (21/40 επ., 2 άσσοι), Ντιμίτροβα 16 (13/34 επ., 3 άσσοι, 68% υπ. - 50% άριστες), Βεσελίνοβιτς 2 (1/2 επ., 1 άσσος) / Ρόγκα (λ, 57% υπ. - 50% άριστες), Παπαστεργίου, Τόλλιου.

ΑΣΠ ΘΕΤΙΣ (Γιώργος Ρούσης): Κωνσταντίνου 16 (14/42 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 60% υπ. - 50% άριστες), Γεωργιάδου 8 (5/13 επ., 3 μπλοκ), Δραγουμάνου 17 (14/37 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 42% υπ. - 37% άριστες), Κωνσταντινίδου 1 (1 μπλοκ), Παπαγεωργίου 7 (2/5 επ., 1 άσσος, 4 μπλοκ), Χάταλα 6 (5/23 επ., 1 άσσος) / Ξηντάρα (λ, 67% υπ. - 60% άριστες), Μεθενίτη, Αποστολάκη, Λάβδα.

ΑΠΣ Αίας - ΑΟΦ Πορφύρας ΑΝΑΒΟΛΗ

Ρεπο: ΠΑΟΚ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

A2 Γυναικών

Α' ΖΩΝΗ

Α' Όμιλος

Ένωση Βύρωνα - Γ.Σ.Π. Ερμής Μυτιλήνης 3-0 (25-13, 25-17, 25-20)

Α.Ε. Αμπελοκήπων - Ε.Α. Πατρών 3-1 (25-13, 25-11, 29-31, 25-20)

Ο.Φ.Α. Απολλώνιος - Γ.Σ. Πετρούπολης 3-1 (27-25, 25-23, 22-25, 25-21)

Β' Όμιλος

Α.Σ.Π. Απόλλων - Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης 3-1 (25-17, 25-13, 20-25, 25-16)

Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου - Α.Ε. Αγ. Παρασκευής 2-3 (18-25, 25-20, 25-09, 12-25, 06-15)

Γ.Σ.Κ. Ηρακλής - Γ.Ε. Ηρακλείου 1-3 (23-25, 22-25, 25-22, 20-25)

Β' ΖΩΝΗ

Α' Όμιλος

Π.Α.Σ. Ίκαρος Έδεσσας - Α.Σ. Ελπίς 0-3 (08-25, 12-25, 14-25)

Φοίνικας Αλεξανδρούπολης - Γ.Σ.Γ. Νίκη ΑΝΑΒΟΛΗ

Ε.Ο. Σταυρούπολης - Α.Ο. Καβάλας, ΑΝΑΒΟΛΗ

Α.Σ. Γαία Δράμας - Α.Σ. Ηρακλής 2015, ΑΝΑΒΟΛΗ

Β' Όμιλος

Ε.Α. Λαρίσης - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός, ΑΝΑΒΟΛΗ

Α.Σ. Ασκληπιός - Π.Ο.Γ. Ηρακλής, ΑΝΑΒΟΛΗ

Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά - Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας, ΑΝΑΒΟΛΗ

Α.Σ. Γιάννενα - Α.Σ. Αργώ Βόλου, ΑΝΑΒΟΛΗ

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας