Volley League γυναικών: MVP της 2ης αγωνιστικής η Μπράουν της ΑΕΚ (pic)
Πολυτιμότερη παίκτρια της 2ης αγωνιστικής στη Volley League γυναικών αναδείχθηκε η Καζ Μπράουν της ΑΕΚ στη σπουδαία επικράτηση σε βάρος του ΠΑΟΚ με 3-2.
![Volley League γυναικών: MVP της 2ης αγωνιστικής η Μπράουν της ΑΕΚ (pic)](https://www.fosonline.gr/media/news/2021/10/18/159527/main/Brown.jpg)
Από την ΑΕΚ προέρχεται αυτή την εβδομάδα η MVP της Volley League γυναικών.
Πιο συγκεκριμένα, η κεντρική της «Ένωσης» Καζμίρ Μπράουν αναδείχθηκε πολυτιμότερη αθλήτρια στα παιχνίδια που έγιναν το περασμένο Σάββατο (16/10) στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της μεγάλης κατηγορίας.
Η Αμερικανίδα γιόρτασε τα 25α γενέθλιά της (είναι γεννημένη στις 17 Οκτωβρίου 1996) με τη μεγάλη νίκη της ΑΕΚ στο ντέρμπι των «Δικεφάλων» με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ με 3-2 σετ.
Η Μπράουν τελείωσε το παιχνίδι με 22 πόντους, έχοντας 15/24 τελειωμένες επιθέσεις, 2 άσους και 5 μπλοκ. Κέρδισε παράλληλα και το πρώτο της βραβείο MVP στην Ελλάδα.
Θυμίζουμε ότι την 1η αγωνιστική πολυτιμότερη παίκτρια είχε βγει η Ιωάννα Πολυνοπούλου του ΠΑΟΚ.
![Η Καζμίρ Μπράουν KYANA MVP της 2ης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών (vid)](http://www.volleynews.gr/media/k2/items/cache/9be5a0c9e5d78abd83aa7720191ae8bc_L.jpg)