Λιγκ Καπ: Έτσι το σηκώνει ο Ολυμπιακός

Μετά τη νίκη του, ο Παναθηναϊκός έχει προβάδισμα για την κατάκτηση του τίτλου. Διαβάστε με ποιον τρόπο μπορεί ο Ολυμπιακός να πάρει το κύπελλο μέσα στο κλειστό του Αγίου Θωμά.

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε 3-2 σετ από τον Παναθηναϊκό στο «Μελίνα Μερκούρη» για το Λιγκ Καπ και πλέον οι «πράσινοι» έχουν προβάδισμα τίτλου. Ωστόσο τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμη.

Την ερχόμενη Τετάρτη (19/2) ο Παναθηναϊκός θα φιλοξενήσει στο κλειστό του Αγίου Θωμά τους ερυθρόλευκους (18.00) στη ρεβάνς με τον κανονισμό του χρυσού σετ.

Τα highlights του Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 2-3 (vid)

Αυτό σημαίνει ότι: Ο Παναθηναϊκός εάν επικρατήσει με οποιοδήποτε σκορ θα κατακτήσει τον τίτλο. Για να το πάρει ο Ολυμπιακός στην κανονική διάρκεια του αγώνα θέλει νίκη με 3-0 ή 3-1, ενώ εάν επικρατήσει με 3-2 τότε το τρόπαιο θα κριθεί στο χρυσό σετ. Τα πάντα είναι ανοικτά.

Tελικός Λιγκ Καπ: Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 2-3: Ο Ράπτης διέκοψε το σερί

Πετρέας: «Τώρα το θέλουμε πιο πολύ»