Volley League: «Στροφή» σε Νέα Σμύρνη και Θεσσαλονίκη

Στη Νέα Σμύρνη και τη Θεσσαλονίκη θα συνεχιστεί η δράση των ημιτελικών της Volley League ανδρών.

Στις 17:00 θα γίνει το μεγάλο ντέρμπι μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Παναθηναϊκού για τα ημιτελικά της Volley League. Τρεις ημέρες μετά τη σπουδαία νίκη του στο Μετς με 3-1 σετ που ήταν και η πρώτη επί του Παναθηναϊκού την φετινή σεζόν ο ΠΑΟΚ θα υποδεχτεί στην έδρα του τους «πράσινους».

Για τους «ασπρόμαυρους» η νίκη είναι μονόδρομος, καθώς βρίσκονται πίσω στη σειρά με 2-1 και σε ενδεχόμενη ήττα θα αποκλειστούν από τη συνέχεια.

Στις 20:30 ο Μίλων υποδέχεται τον Ολυμπιακό στον τέταρτο ημιτελικό της σειράς που ενδέχεται να κρίνει την πρόκριση στον τελικό.

Ο Μίλων μετράει δύο νίκες επί του Ολυμπιακού στα δύο προηγούμενα ραντεβού στο ίδιο γήπεδο και μάλιστα με σκορ 3-0 τόσο για την κανονική περίοδο όσο και στον δεύτερο ημιτελικό όπου ισοφάρισε σε 1-1.

Το σερβίς θα είναι το καθοριστικό στοιχείο που θα κρίνει το νικητή με βάση τις προηγούμενες εμφανίσεις των δύο ομάδων. Ο Ολυμπιακός προηγείται με 2-1 στις νίκες και θέλει να τελειώνει με την υπόθεση της πρόκρισης στους τελικούς.