Ολυμπιακός - Καλαμάτα 3-0: Ασταμάτητοι οι «ερυθρόλευκοι» πριν τη Ροζελάρε

Ο Ολυμπιακός κέρδισε με 3-0 σετ την Καλαμάτα και συνεχίζει αήττητος στη Volley League ανδρών, πριν τον αγώνα με τη βελγική Κνακ Ροζελάρε στο Champions League.

Μία ακόμα νίκη στη φετινή Volley League πανηγύρισε ο Ολυμπιακός και διεύρυνε το αήττητό του στην κατηγορία.

Οι «ερυθρόλευκοι» κέρδισαν με 3-0 σετ την Καλαμάτα και πανηγύρισαν την πέμπτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στον θεσμό, ενώ αναπτέρωσαν και το ηθικό τους ενόψει του κομβικού αγώνα που ακολουθεί κόντρα στη βελγική Κνακ Ροζελάρε στον Α’ όμιλο του Champions League.

Οι Πειραιώτες παρουσιάστηκαν ανώτεροι στο πρώτο σετ. Πήραν από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ και το διατήρησαν ως το φινάλε φτάνοντας έτσι στο 25-16. Στο δεύτερο η Καλαμάτα ανέβασε την απόδοσή της, αλλά για ακόμα μία φορά ο Ολυμπιακός ήταν ανώτερος και έφτασε στο 2-0 με 32-30.

Παρότι και το τρίτο σετ ήταν ανταγωνιστικό, οι «ερυθρόλευκοι» έκαμψαν την αντίσταση της αντιπάλου τους και πανηγύρισαν τελικά τη νίκη με 25-22, φτάνοντας έτσι και στο 3-0.

Τα σετ: 25-16, 32-30, 25-22