ΠΑΟΚ - Κηφισιά 1-3: Υπέταξε τον αποδεκατισμένο ΠΑΟΚ

Η Κηφισιά επικράτησε του ΠΑΟΚ 3-1 σετ (25-20, 15-25, 23-25, 16-25) στην Πυλαία σε εξ' αναβολής αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της Volley League.

Με σπουδαίο βόλεϊ και ανατροπή καθώς βρέθηκε πίσω στο πρώτο σετ, η Κηφισιά νίκησε 3-1 (25-20, 15 – 25, 23-25, 16-25) τον ΠΑΟΚ στο κλειστό της Πυλαίας σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της Volley League και έκλεισε θετικά την κανονική περίοδο.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για τους Θεσσαλονικείς που έπαιξαν με πολλές απουσίες λόγω κορονοϊού. Η ομάδα των βορείων προαστίων είχε επικρατήσει και στο πρώτο ματς 3-2 ενώ πήρε «διπλό» στη Θεσσαλονίκη μετά από έξι ολόκληρα χρόνια.

Με το ματς αυτό ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για την πρώτη φάση. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης είναι στην τέταρτη θέση με 25 βαθμούς. Η Κηφισιά έφτασε τους 19 βαθμούς και την Τετάρτη (24/3) αγωνίζεται κόντρα στον Φίλιππο στην Βέροιας σε εξ' αναβολής ματς για τη 13η αγωνιστική.

Tα σετ 1-3 (25-20, 15-25, 23-25, 16-25)