ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Λοκομοτίβ Μόσχας: Ντέρμπι με ανοιχτές άμυνες

Η αναμέτρηση που ξεχωρίζει από το σημερινό κουπόνι (28/7).

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Λοκομοτίβ Μόσχας (19:00)

Οι δύο ομάδες βρίσκονται αντιμέτωπες στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Ρωσικού πρωταθλήματος.

Η ΤΣΣΚΑ ξεκίνησε την σεζόν με στραβοπάτημα, καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-0 από την Κρίλια. Την επόμενη αγωνιστική επικράτησε την Όρενμπουργκ με 2-1 στη Μόσχα, με τους φιλοξενούμενους να μην είναι ιδιαίτερα απειλητικοί και την ΤΣΣΚΑ από την άλλη να χάνει ένα σωρό ευκαιρίες. Πολύ πιθανό να μην αγωνιστούν οι τραυματίες Άλαν Τζαγκόεφ (μεσοεπιθετικός) και Γκεόργκι Σενίκοφ (αριστερός μπακ).

Η Κυπελλούχος Ρωσίας Λοκομοτίβ έκανε επίσης κακό ξεκίνημα στη νέα σεζόν, καθώς μοιράστηκε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) με την Ρουμπίν Καζάν εκτός έδρας, ενώ είχε και ένα χαμένο πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο όταν και το σκορ ήταν στο μηδέν. Στο επόμενο παιχνίδι νίκησε τη νεοφώτιστη Ταμπόφ με 2-1 εντός, όπου δέχθηκε γκολ μόλις στο 6ο λεπτό ενώ έκανε την ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά (31', 33'). Αμφίβολη θεωρείται η συμμετοχή του Τζέφερσον Φαρφάν (μεσοεπιθετικός).

Δεν θυμίζει την παλιά δύναμη που ήταν κάποτε η ΤΣΣΚΑ, ωστόσο θα έχει την δυναμική της έδρας. Πιθανό να σκοράρουν αμφότερες.