Γκολ στην Ισπανία-Με προσοχή ο Ολυμπιακός

Οι «μάχες» του Ολυμπιακού και της Μπέτις ξεχωρίζουν στο σημερινό (21/02) κουπόνι του στοιχήματος.

Μπέτις-Ρεν (22:00 Cosmote TV)

Η Μπέτις υποδέχεται τη Ρεν στον επαναληπτικό αγώνα του 3-3 για τη φάση των "32" του Europa League. Οι γηπεδούχοι αν και βρίσκονται σε καλή φόρμα δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στη Γαλλία. Η ισοπαλία όμως που απέσπασαν μπορεί να αποδειχθεί «χρυσή» για τη ρεβάνς. Η Ρεν είναι μία ομάδα που της αρέσει το ανοικτό παιχνίδι και αν βρει χώρους μπορεί να σε «σκοτώσει». Το ίδιο ισχύει και για τη Μπέτις, αν και τελευταία έχει αλλάξει λίγο τον τρόπο παιχνιδιού της. Το παιχνίδι αναμένεται να έχει καλό ρυθμό, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δεν είναι φτιαγμένη για να αμύνεται. Ψάχνουν συνεχώς κενούς χώρους και αρέσκονται στο να σκοράρουν αρκετά τέρματα. Θα στοιχηματίσουμε στο να μπουν τουλάχιστον 3 τέρματα στην αναμέτρηση, ενώ για μεγαλύτερο ρίσκο καλή επιλογή είναι και το Χ ημίχρονο/1 τελικό.

Ντιναμό Κιέβου-Ολυμπιακός (22:00 Cosmote TV)

Ο Ολυμπιακός ταξιδεύει στο «παγωμένο» Κίεβο για τον επαναληπτικό αγώνα της φάσης των "32" του Europa League, με αντίπαλο την Ντιναμό Κιέβου. Οι «ερυθρόλευκοι» χρειάζονται οπωσδήποτε τη νίκη, αν θέλουν να συνεχίσουν στη διοργάνωση. Το παιχνίδι κρύβει αρκετές παγίδες, ωστόσο πιστεύω πως θα έχει θέαμα και αρκετές ευκαιρίες. Οι δύο ομάδες παίζουν κυριαρχικό ποδόσφαιρο ή αν θέλετε τον μπασκετικό όρο, πηγαίνουν σε σετ παιχνίδι, πράγμα που σημαίνει πως χρειάζονται «τρύπες» στην αντίπαλη άμυνα. Με οδηγό το παιχνίδι του Φαλήρου, θα στοιχηματίσουμε στο ότι ο αγώνας θα έχει 2-3 τέρματα και αν θέλετε να ρισκάρετε, πιστεύω πως ο Ολυμπιακός θα πάρει τη νίκη, ωστόσο δεν θα έχει περισσότερα από 2 τέρματα το παιχνίδι.