Λέγκια Βαρσοβίας και… γκολ

Η Λέγκια Βαρσοβίας ανακάμπτει και μπορεί να περάσει νικηφόρα από την Κρακοβία

Για το πρωτάθλημα της Πολωνίας η Κρακοβία υποδέχεται τη Λέγκια. Η Κρακοβία επικράτησε της Κορόνα Κιέλτσε πιο δύσκολα από ό,τι δείχνει το τελικό 2-0. Προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο και σημείωσε το δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα. Έχει πραγματοποιήσει ιδανικό ξεκίνημα, καθώς έχει πετύχει το απόλυτο δύο στα δύο, χωρίς μάλιστα να έχει δεχθεί γκολ. Απέκτησε αυτοπεποίθηση και υπάρχει αισιοδοξία για μία καλή παρουσία στην τρέχουσα σεζόν.

Η Λέγκια επικράτησε της Ζαγκλέμπιε με 2-0 και πανηγύρισε την πρώτη νίκη στη σεζόν στη δεύτερη αγωνιστική, μετά την εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κορόνα Κιέλτσε στην πρεμιέρα. Προφανώς δεν έχει σχέση με την περσινή ομάδα-καταστροφή που τερμάτισε στη 10η θέση. Θέλει να ανακτήσει τα πρωτεία στο πολωνικό ποδόσφαιρο και ματς όπως το σημερινό αντιμετωπίζονται σαν κρας τεστ από τους «μαυρόασπρους». Πληρώνει εξαιρετικά το διπλό και θα το επιλέξουμε.