Εξέλσιορ - Ουτρέχτη Β’: Αξίζει ο άσος από ημίχρονο

Για το πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας της Ολλανδίας η Εξέλσιορ υποδέχεται την Ουτρέχτη Β’. Η πρόταση για το στοίχημα της μέρας.

Εξέλσιορ - Ουτρέχτη Β’:  Αξίζει ο άσος από ημίχρονο

Για το πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας της Ολλανδίας η Εξέλσιορ υποδέχεται την Ουτρέχτη Β’. Η Εξέλσιορ είναι μια ακριβή ομάδα με μοναδικό στόχο την επάνοδο στην Ερεντιβίζιε και τα πηγαίνει μια χαρά σε αυτήν την κατεύθυνση. Έχει πατήσει εσχάτως το γκάζι, μετρά πέντε νίκες και μία ισοπαλία σε επτά ματς, με τα σκορ των αγώνων της να εκτοξεύονται στα επίπεδα του 5-1 και του 5-2 όπως καταγράφηκαν στις δύο τελευταίες νίκες.

Από την άλλη πλευρά η Ουτρέχτη Β’ διάγει περίοδο κάμψης, μετρά μόνο έναν πόντο σε τέσσερα παιχνίδια, προ δύο εβδομάδων ηττήθηκε με 6-0 από τη Γιονγκ Αϊντχόφεν. Ομάδα που δεν σκοράρει εύκολα, αλλά εσχάτως έχασε και τη σιγουριά που τη συνόδευε στα μετόπισθεν. Στην κατάσταση που βρίσκονται οι δύο ομάδες αναμένουμε πάρτι της Εξέλσιορ. Αξίζει ο άσος από ημίχρονο.