Έτοιμη να σπάσει την παράδοση η Σασουόλο

Η Σασουόλο υποδέχεται την Τορίνο, ματς που θα ανοίξει την αυλαία της 4ης αγωνιστικής στη Σέριε Α.

Η γηπεδούχος πάλεψε, διεκδίκησε τη νίκη μέχρι το τέλος, αλλά έφυγε ηττημένη από το «Ολίμπικο» κόντρα στη Ρόμα. Η μεγαλύτερη απογοήτευση ωστόσο ήταν ότι δέχθηκε το δεύτερο γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Πρώτη φετινή ήττα για τους «νεροβέρντι», οι οποίοι είχαν συγκεντρώσει τέσσερις βαθμούς στις δύο πρώτες αγωνιστικές. Δυσκολεύονται πολύ κόντρα στην Τορίνο παραδοσιακά.

Η «γκρανάτα», αν και παρατάχθηκε δίχως τους Μπελότι και Τζάτζα στην αναμέτρηση με τη Σαλερνιτάνα στο «Ολίμπικο Γκράντε», κατάφερε να πετύχει επιβλητική νίκη με σκορ 4-0. Πήρε ψυχολογία και το πρώτο της τρίποντο στο φετινό Καμπιονάτο. Κάναμε αναφορά στην παράδοση και δικαιολογημένα, αφού έχει ηττηθεί μόλις μια φορά στις 12 εκτός έδρας αγώνες με τη Σασουόλο. Οι παραδόσεις είναι για να σπάνε. Ανώτερη η Σασουόλο, αποδίδει όμορφο ποδόσφαιρο και δικαίως δίνεται ως φαβορί. Ποντάρισμα αριστερά του δελτίου.