ΑΠΟΕΛ από ημίχρονο!

Η λογική λέει ότι ο ΑΠΟΕΛ δεν θα αντιμετωπίσει προβλήματα με την αδύναμη Καϊσάρ και με αυτήν θα πορευτούμε ενισχύοντας την απόδοση του διπλού από ημίχρονο!

Πρώτη ευρωπαϊκή συμμετοχή για την Καϊσάρ, η οποία την εξασφάλισε μέσω της κατάκτησης του Κυπέλλου Καζακστάν. Στο πρωτάθλημα κατετάγη 6η, ενώ φέτος είναι στην 4η θέση με 13 βαθμούς σε 7 αγωνιστικές (4-1-2). Στο πιο πρόσφατο ματς ηττήθηκε με 1-2 στην έδρα της πρωτοπόρου Καϊράτ.

Από την άλλη ο ΑΠΟΕΛ είναι το απόλυτο φαβορί της αναμέτρησης, η οποία θα ξεκινήσει στις 15:00!

Στον προηγούμενο γύρο και χρειάστηκε την παράταση για να κάμψει την αντίσταση της Τζιλάνι, επικρατώντας 2-0, στο Κόσοβο. Στο πρωτάθλημα Κύπρου έχει από μία νίκη, ισοπαλία και ήττα στις 3 πρώτες αγωνιστικές. Ο Μαρίνος Ουζουνίδης και οι παίκτες του θα βρουν τον τρόπο να τελειώσουν την πρόκριση στο 90λεπτο. Στην αποστολή για το ματς είναι και ο νεοφερμένος επιθετικός Νούχιου (38 συμ./ 6 γκολ πέρσι με Σέφιλντ Γουένσντεϊ).