Η «κανονιά» του Ελ Αραμπί στο Emirates

Όταν ο Ολυμπιακός ετοιμάζεται για ευρωπαϊκή βραδιά, το μυαλό όλων πηγαίνει στο γκολ του Ελ Αραμπί στο Emirates.

Το γκολ πρόκρισης του Ολυμπιακού, σε βάρος της Άρσεναλ, συμπεριλήφθηκε από την ιστοσελίδα «BT SPORTS» στα κορυφαία αθλητικά γεγονότα (αυτά που είχαν την μεγαλύτερη προβολή) για το 2020.

Μετά από 0-1 του πρώτου αγώνα, ο Παπέ Σισέ κατάφερε να σκοράρει οκτώ λεπτά μετά από την έναρξη του δεύτερου 45λεπτου και η πρόκριση στους 16 του Europa League να παιχτεί στην παράταση.

Στα επιπλέον λεπτά, φάνηκε πως ο Ομπαμεγιάνγκ θα έστελνε την Άρσεναλ στον επόμενο γύρο με ένα ψαλιδάκι, όμως ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί είχε άλλη άποψη και με το μαγικό άγγιγμα μετά τη σέντρα του Μασούρα ολοκλήρωσε μια από τις ιστορικές προκρίσεις και μαγικές βραδιές του Ολυμπιακού στην Ευρώπη.