ΑΝΑΤΡΟΠΗ-ΔΩΡΟ!

Προβάδισμα δύο τερμάτων μόλις στο 7’ (Χασάν, αυτογκόλ Καντουρί) έχασε μέσα σε ένα δίλεπτο ο Ολυμπιακός (10’ Πέλκας, 12’ Μίσιτς)! * Και τελικά ο «Δικέφαλος του Βορρά» κατάφερε να «γυρίσει» εντελώς το παιχνίδι με πέναλτι του Πέλκα (69’), παίρνοντας κεφάλι για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου

Ανώτεροι οι «ερυθρόλευκοι», αλλά με αντιδράσεις «παιδικής χαράς» στην άμυνα και χωρίς να είναι άλλοθι η σοβαρότατη απουσία του Σα και το ντεμπούτο του 17χρονου Τζολάκη

Μοιραίος ο Σισέ, που είχε δοκάρι και δύο μεγάλες ευκαιρίες * Κορυφαίος ο Βαλμπουενά, που άντεξε στο «ξύλο» και στα πολύ δυνατά μαρκαρίσματα των γηπεδούχων * Απευθείας κόκκινη ο Γιαννούλης στο 85’ για σκληρό τάκλιν στον Ραντζέλοβιτς

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΓΓΛΙΔΗΣ

Βρήκε ξανά… διαμάντι στη λάσπη!

Τρομερή η επιλογή Μπαρτζώκα με την περίπτωση του Σακίλ Μακ Κίσικ * Σπουδαία μεταγραφική κίνηση, παίκτης που έχει μεταμορφώσει θεαματικά τον Ολυμπιακό

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΝΟΤΗΣ ΨΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

Ευτυχώς τελείωσε!

Σε έναν επεισοδιακό πρώτο ημιτελικό ~που το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με 25λεπτη καθυστέρηση, λόγω διενέξεων των παραγόντων των δύο ομάδων στα αποδυτήρια~ η ΑΕΚ νίκησε 2-1 τον Άρη στο ΟΑΚΑ

Το ματς διεκόπη για άλλα 7 λεπτά, με τον Άρη να καταγγέλλει ότι ο βοηθός του Ένινγκ, Λάζαρος Βαρδάκης,χτυπήθηκε στη ζώνη προθέρμανσης

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ

Ύψωσε τείχος (7-11)

Ο Ολυμπιακός, με όπλο την πολύ καλή άμυνα, κέρδισε στο Βερολίνο τη Σπαντάου για τη 10η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ * «Ζωντανός» ο Θρύλος στο κυνήγι της πρωτιάς * Τρία γκολ ο Μίτροβιτς, από δύο οι Κάκαρης, Αργυρόπουλος