ΠΑΡΑΜΑΖΩΜΑ 4-0

Δεκάλεπτο τρόμου με τρία γκολ (4’ Χασάν, 6’ Ελ Αραμπί, 9’ Φορτούνης) κι άλλο ένα από τον Ελ Αραμπί στο 24’, στο ημίχρονο-φωτιά του Ολυμπιακού

Κορυφαίος ο ΦΟΡΤΟΥΝΗΣ, που πανηγύρισε έξαλλα το πρώτο γκολ μετά την επιστροφή του. Με ΣΟΥΠΕΡ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ πάει τώρα ο Θρύλος για τα μεγάλα ματς με Άρσεναλ και ΠΑΟΚ. ΣΟΚΑΡΙΣΤΗΚΕ ο Πανιώνιος στο ξεκίνημα και απλά συμμάζεψε την κατάσταση στη συνέχεια, ώστε να μην πάρει το σκορ αστρονομικές διαστάσεις

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΓΓΛΙΔΗΣ

Με «χείρα βοηθείας»…

Ο Σέρβος διαιτητής Γιοβάνοβιτς δεν υπέδειξε πέναλτι στο διπλό χέρι των Αουγκούστο, Μαουρίσιο (34’) και ο ΠΑΟΚ κατέβαλε την αντίσταση της μαχητικής Λάρισας (2-1), που αγωνιζόταν χωρίς δέκα εν δυνάμει βασικούς παίκτες ! * Τα γκολ των φιλοξενούμενων οι Λημνιός (14’), Αουγκούστο (45’+2’), ενώ για την ΑΕΛ μείωσε ο Ηλιάδης (67’)

Κούγιας: Πέσαμε σε Σέρβο πορτοφολά!

Λάβρος ο ιδιοκτήτης της Λάρισας έβγαλε δύο ανακοινώσεις στη διάρκεια του ματς για τον Σέρβο διαιτητή Γιοβάνοβιτς * «Καλές διακοπές στη Χαλκιδική το καλοκαίρι... * Φέρατε ξένο διαιτητή από το δεύτερο πιο βρόμικο πρωτάθλημα της Ευρώπης μετά το Κυπριακό» * Ακολούθως σχολίασε σε συνέντευξη Τύπου: «Θέλω να πέσει η Ξάνθη…»

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΔΙΑΚΟΥΜΟΠΟΥΛΟΣ

Α2: Πλησιάζει τα πλέι οφ

Ο Ολυμπιακός κέρδισε στη Βέροια τον τοπικό Φίλιππο με 85-70 και βρέθηκε στην 7η θέση. Σπουδαίος ο Μελισσαράτος με 23 πόντους

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΟΥΜΠΡΗΣ

Τι κάνει το παλικάρι!

Απίθανος ο Μόντο Ντουμπλάντις, ξεπέρασε τον εαυτό του και έκανε 6,18 μέτρα στο επί κοντώ στο μίτινγκ της Γλασκόβης, βελτιώνοντας την κορυφαία επίδοση στον κόσμο που είχε ο ίδιος από την προηγούμενη βδομάδα, με 6,17 μέτρα!

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΥΡΙΔΗΣ

Ιστορική «εξηντάρα»!

Τα κορίτσια του Θρύλου κέρδισαν 114-54 τον «αυτοκράτορα» του γυναικείου μπάσκετ Σπόρτιγκ. Γέμελος (18 π., 11 ρ., 7 ασ.) και Γκρέιβς (17 π., 9 ρ.) οι κορυφαίες του Ολυμπιακού