ΤΟΥΣ «ΔΑΓΚΩΣΕ» Ο ΣΟΥΝΤΑΝΙ!

Ο Αλγερινός φορ έδωσε με γκολάρες τη νίκη 2-1 επί του υπέροχου ΟΦΗ και διατήρησε τον Ολυμπιακό πρώτο στο πρωτάθλημα.

Εκπληκτικό θέαμα στο Φάληρο, με τον Αλγερινό και τον Ποντένσε να κρύβουν την μπάλα, αλλά και τον Ναμπί του ΟΦΗ (που ισοφάρισε στο 45’ και είχε δοκάρι στο 54’) να καθοδηγεί την εξαιρετική ομάδα του Γιώργου Σίμου μέχρι το τέλος για το αποτέλεσμα.

Δοκάρι ο εκρηκτικός Λοβέρα στο 3’, αλλά και απίθανο γκολ συνεργασίας του Γκερέρο στο 66’, το οποίο δεν μέτρησε ως οφσάιντ - Πολύ θετικός ο Γκασπάρ, που έκανε ντεμπούτο στο δεύτερο ημίχρονο.

Εκνεύρισε κόσμο, Μαρτίνς και ομάδα ο διαιτητής Παπαδόπουλος, που χάριζε κάρτες στους φιλοξενούμενους - Δεν είδε ούτε αυτός ούτε το VAR μαρκάρισμα του Σεμέδο στον Φιγκεϊρέδο για πέναλτι στο 33’.

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΓΓΛΙΔΗΣ

«Ερυθρόλευκο»… xτύπημα στην Μπάγερν Μονάχου!

Ο πρώην επιθετικός του Ολυμπιακού Άλφρεντ Φινμπόγκασον ισοφάρισε (2-2) για λογαριασμό της Άουγκσμπουργκ τους Βαυαρούς στο 91’, αφήνοντάς τους για 2η σερί αγωνιστική μακριά από τη νίκη
Χτύπησε ο Σίλε για τους νταμπλούχους Γερμανίας και αποχώρησε στο 12ο λεπτό.

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ

Χωρίς αντίπαλο και φέτος!

Οι «ερυθρόλευκες» έκαναν… μια χαψιά και τον ΠΑΟΚ με 83-40 - Γέμελος (19 π.) και Γκρέιβς (15 π.) οι πρώτες σκόρερ του Ολυμπιακού.

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΟΥΜΠΡΗΣ

Παρέλαση στο Χατζηκυριάκειο

Ο Ολυμπιακός κέρδισε 3-0 (25-15, 25-11, 25-12) τον Πορφύρα στην πρεμιέρα της Βόλεϊ Λιγκ γυναικών - Στο Μαρούσι, Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 3-2.

Σε φιλικό αγώνα στη Σύρο, Φοίνικας - Ολυμπιακός 1-3.

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΛΕΜΟΝΙΔΗΣ

Σούπερ Περιστέρι!

Με καλάθι του Σμιθ νίκησε και στο ΟΑΚΑ 91-90 την ΑΕΚ (στην παράταση) και συνεχίζει αήττητο!

Ο Παναθηναϊκός πέρασε από την Πυλαία, 104-88 τον ΠΑΟΚ.

Ο Ιωνικός πήρε διπλό στο «Αλεξάνδρειο», 77-72 τον Άρη.

Ο Προμηθέας στο τέλος 81-80 τον Κολοσσό.

Σεφτέ ο Πανιώνιος, 70-67 το Ρέθυμνο, με τρίποντο του Πάσαλιτς.

Ο Ηρακλής 87-74 στη Λάρισα.