ΑΔΕΙΑΣΕ...

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με το έξοχο γκολ του Γκερέρο και ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε με το πέναλτι του Μολό στο 90’ (1-1)

ΑΔΕΙΑΣΕ...

Ο Σα απέκρουσε το πρώτο από τα δύο πέναλτι που έδωσε ο Γερμανός διαιτητής, νικώντας τον Μακέντα στο 60’, αλλά τη δεύτερη φορά που ο Στέγκεμαν έδειξε την άσπρη βούλα ο εκπληκτικός και πάλι Πορτογάλος δεν τα κατάφερε και ο Ολυμπιακός άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς

Σε κακή βραδιά Μαρτίνς και παίκτες, πήγαν να «κλέψουν» το τρίποντο και δεν επιβεβαίωσαν την ξεκάθαρη ανωτερότητά τους σε σχέση με τον Παναθηναϊκό, ο οποίος πάντως πάλεψε έως το τέλος

Κλείστηκε και έφαγε πολλές κλοτσιές ο Βαλμπουενά, μακριά από τον καλό εαυτό τους οι Ποντένσε και Γκιγιέρμε * Μόνον ο Τσιμίκας έπαιξε με τον ρυθμό της... Τότεναμ

Αυστηρά και τα δύο πέναλτι που σφύριξε ο Στέγκεμαν * Στο δεύτερο δεν τον ειδοποίησαν καν από το VAR να ξαναδεί τη φάση

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΓΓΛΙΔΗΣ

ΜΑΡΤΙΝΣ: Δική μου η ευθύνη…

«Δεν ήταν θέμα κούρασης από την Τότεναμ * Ο Παναθηναϊκός είχε ψυχή, ενώ εμείς όχι * Υπήρχε έλλειψη συγκέντρωσης»

Πολλά παράπονα των «ερυθρολεύκων» για τον Γερμανό ρέφερι ως προς το πειθαρχικό κομμάτι και τα πέντε λεπτά καθυστερήσεων

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΒΙΡΒΙΛΗΣ

ΓΛΙΤΩΣΕ ΣΤΟ 97’!

Ο Άρης κρατούσε μια σπουδαία νίκη στα χέρια του μέσα στην Τούμπα, όταν προηγήθηκε 2-1 στο 87’ με γκολ του Ματίγια, αλλά ο ΠΑΟΚ… γλίτωσε, καθώς ισοφάρισε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μίσιτς!

Έτοιμοι να «μπουκάρουν» οι οπαδοί του ΠΑΟΚ μετά το γκολ του Ματίγια, με την παρέμβαση των ΜΑΤ αποφεύχθηκαν τα χειρότερα