Οι Γάλλοι κάνουν λόγο για συμφωνία Ολυμπιακού – Λιλ, αλλά απομένει το «ναι» του 24χρονου Αλγερινού. Σε ανοικτή γραμμή, για κάθε ενδεχόμενο, και με ένα «οκταρο-δεκάρι», για το οποίο έχει ανάψει το «πράσινο φως» ο ΜΑΡΤΙΝΣ

ΣΙΣΕ, ΣΟΥΝΤΑΝΙ και ΑΛΕΝ στην ευρωπαϊκή λίστα, αντί των ΜΠΑ, ΝΤΟΥΡΜΙΣΑΪ και ΤΖΟΛΑΚΗ

Ο Καμερουνέζος στόπερ της Μπασακσεχίρ, Ορελιέν Σεντζού, μιλά στο «ΦΩΣ» για τις μεγάλες αναμετρήσεις της ομάδας του με τον Ολυμπιακό, αλλά και για τον μεταγραφικό στόχο των «ερυθρολεύκων», τον οποίο ξέρει από τη Λιλ
Τι πιστεύει για την πρόκριση και ποια σημεία θα την καθορίσουν

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΓΓΛΙΔΗΣ

NEO ΣΟΚ, «ΕΦΥΓΕ» Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΟΖΙΔΗΣ

Σε ηλικία 63 ετών, ύστερα από καρδιακό επεισόδιο, ο «τίμιος» γίγαντας έχασε τη μάχη για τη ζωή * Είχε βγει μεταξύ άλλων έκτος Ολυμπιονίκης της ελληνορωμαϊκής πάλης στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λος Άντζελες, το 1984

ΦΟΥΛ ΓΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΟΙ ΕΦΗΒΟΙ!

Οι διεθνείς μας, ψυχωμένοι, κέρδισαν στην παράταση 70-66 τους Λιθουανούς και θα παίξουν στον αυριανό ημιτελικό του Ευρωπαϊκού, στον Βόλο, με την Ισπανία
Υπέροχος ο Νίκος Ρογκαβόπουλος, με 25 πόντους και 15 ριμπάουντ

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΟΥΜΠΡΗΣ

ΔΙΠΡΟΣΩΠΟΣ, ΑΛΛΑ ΕΥΡΩΠΑΙΟΣ!

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο της Ντουνάισκα, ισοφαρίστηκε σε 15 λεπτά αγώνα στο δεύτερο μέρος, όμως ο Ρισβάνης έβαλε τέλος στο... θρίλερ και με κεφαλιά «κλείδωσε» την πρόκριση (3-2) * Επόμενος αντίπαλος της ομάδας του Περιστερίου, η Λέγκια Βαρσοβίας

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΟ!

Ο Άρης ήταν καλύτερος της ΑΕ Λεμεσού, κέρδισε στη Λάρνακα με 1-0, με πέναλτι του Ντιγκινί στο 14’, και πέρασε στον γ’ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, προσφέροντας πολύτιμους βαθμούς στην Ελλάδα

Η Μόλντε αντίπαλος των «κίτρινων» στην επόμενη φάση, πρώτος αγώνας την επόμενη Πέμπτη (8/8) στη Νορβηγία