ΜΕ ΝΕΟ ΛΟΥΚ

Έναν Αστέρα Τρίπολης με αμυντικές διαθέσεις περιμένει ο ΜΕΝΤΙΛΙΜΠΑΡ στο άδειο Καραϊσκάκη

ΜΕ ΝΕΟ ΛΟΥΚ

Πλάνο… φρεσκάδας για γρήγορο γκολ και «πνίξιμο» από την αρχή ετοιμάζει ο Βάσκος * Ποιοι οι υποψήφιοι για ενδεκάδα, ποιοι έμειναν εκτός αποστολής

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΒΙΡΒΙΛΗΣ

Πέρασε… αέρα από τη Λαμία

Η ΑΕΚ, με δύο κεφαλιές από στημένα (17’ Βίντα, 63’ Τσούμπερ) και ένα γκολ στη μετάβαση (Ελίασον 41’), κέρδισε 3-1 την ομάδα της Φθιώτιδας, που δεν τα παράτησε και μείωσε με τον Σίντκλεϊ (64’) * Οι «κιτρινόμαυροι» αποσπάστηκαν με ματς περισσότερο από τους διώκτες τους, αυξάνοντάς τους την πίεση

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ

ΟΥΤΕ ΤΩΡΑ…

Πανσερραϊκός και Ατρόμητος έμειναν στο 0-0 στις Σέρρες και συνεχίζεται το σερί τους χωρίς νίκη στη Σούπερ Λιγκ * Κακό ποιοτικά παιχνίδι, με λιγοστές καλές φάσεις για γκολ και αργό ρυθμό

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΓΟΥΤΑΣ

ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ

ΔΕΝ ΚΑΚΟΠΕΦΤΕΙ…

Λίβερπουλ και Τσέλσι θα κοντραριστούν σήμερα στο «Γουέμπλεϊ» για την κατάκτηση του Λιγκ Καπ και έχουν πολλούς λόγους να το κυνηγήσουν με πάθος και να μην αδιαφορήσουν * Η ιστορία του θεσμού, οι πρωταγωνιστές και οι μεγάλες εκπλήξεις

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΓΓΛΙΔΗΣ

ELITE LEAGUE

Φωτιά και λάβρα στα Μέγαρα!

Η φοβερή ΝΕΜ «έλιωσε» τον Πανιώνιο με 76-53 και είναι πλέον σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή

«Τρένο» ο Ηρακλής, πέρασε και από τον Εύοσμο με 89-71

Ο Κόροιβος νίκησε 85-81τη Μύκονο

Γράφει ο ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΟΥΜΠΡΗΣ

«ΠΡΑΣΙΝΟ»

ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ

ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΟ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ «ΑΙΩΝΙΩΝ»

Καλύτερος στις λεπτομέρειες και πιο αποφασιστικός επικράτησε 3-1 (25-19, 23-25, 26-24, 25-23) σετ του Ολυμπιακού στο Μετς για τη 17η αγωνιστική και εξασφάλισε την πρώτη θέση στη Volley League ανδρών που δίνει πλεονέκτημα έδρας * Δεύτερη ήττα στη σεζόν για τους Πειραιώτες, που είχαν την ευκαιρία να στείλουν το συναρπαστικό ματς στο τάι μπρέικ, αλλά έκαναν… χαρακίρι στο 4ο σετ, «σπαταλώντας» διαφορά 5 πόντων

Θρίαμβος των «ερυθρόλευκων» γυναικών που επικράτησαν 3-0 της ΑΕΚ και διατηρήθηκαν στην κορυφή του πρωταθλήματος