ΚΑΝΑΑΝ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ

ΜΕ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΤΗ ΤΟΝ ΑΪΖΑΪΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΑΪΤ ΝΑ ΚΑΡΦΩΝΕΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 101-87 ΤΗΝ ΑΛΜΠΑ

• Οι Πειραιώτες στην τρίτη περίοδο απάντησαν με επιθετικό… τσουνάμι στο προβάδισμα ημιχρόνου των Γερμανών (45-48) και με σκορ δεκαλέπτου 33-13 «καθάρισαν» το ματς
  • Μυθική εμφάνιση από τον τρομερό Κάνααν, ο οποίος έζησε το βράδυ της ζωής του στην Ευρωλίγκα, παίρνοντας φωτιά στην επίθεση με 31 πόντους και 9/14 τρίποντα
  • Γνώρισε την αποθέωση από το κοινό που τραγούδησε ρυθμικά το όνομά του
  • Μεγάλο παιχνίδι και χαμόγελα για τον εξαιρετικό Μόουζες Ράιτ, ο οποίος με μόλις μία προπόνηση έδειξε σκηνές από τα… προσεχώς (15 πόντοι, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα)
  • Πολύτιμος και ο Γκος (14 π., 4 κλ.)
  • Εκνευριστικά εύστοχοι από το τρίποντο οι… άναρχοι Βερολινέζοι (12/25)
  • ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ: «Είχαμε τους σουτέρ μας σε καλή μέρα»
  • ΡΑΪΤ: «Οι συμπαίκτες μου μού είπαν στο ημίχρονο τι πρέπει να κάνω»
  • ΚΑΝΑΑΝ: «Έκανε κρύο έξω και είπα να φέρω λίγη ζέστη στο γήπεδο»

Γράφει ο ΝΟΤΗΣ ΨΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΣΤΗΝ… ΤΣΙΤΑ
Διαρκείς επαφές για προσθήκες την τελευταία μέρα των μεταγραφών * Οι Ισπανοί στέλνουν ΡΟΥΜΠΕΝ ΒΕΖΟ

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΕΡΙΜ…»
Ο πολύπειρος τεχνικός της Ηλιούπολης καταθέτει την άποψή του για τους «μεγάλους» της Σούπερ Λιγκ και τους προπονητές τους, όπως και για τη μάχη της Β’ Εθνικής

Συνέντευξη στον ΘΕΜΗ ΣΙΝΑΝΟΓΛΟΥ

ΙΔΑΝΙΚΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ
Με πρωτιά συνδυάστηκε ο πρώτος δυνατός αγώνας του ΜΙΛΤΟΥ ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ για το 2024 * Με άλμα στα 8,09 μ. επικράτησε στο μήκος στο διεθνές μίτινγκ της Οστράβα

ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΤΟΥΣ «4»
Ο Άρης απέφυγε την ήττα (2-2) στο Πανθεσσαλικό με αντίπαλο την εξαιρετική Νίκη Βόλου και με συνολικό σκορ 5-2 πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας

Γράφει ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

ΟΙ «ΦΥΛΑΚΕΣ ΑΓΓΕΛΟΙ»
ΤΟΥ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Με αφορμή τις πρόσφατες διακρίσεις των τερματοφυλάκων στον θεσμό του Κυπέλλου, θυμόμαστε τους 74 γκολκίπερ που έχουν περάσει από τον «Άγιαξ της Ηπείρου»

Γράφει ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ στη στήλη «ΠΑΜΕ ΓΙΑΝΝΙΝΑ»