ΦΑΡΜΑΚΙ…

Ήττα-σοκ του Ολυμπιακού από τον ΟΦΗ (1-0) και -6 από την κορυφή

ΦΑΡΜΑΚΙ…

Αγνώριστος και απροετοίμαστος στο πρώτο μέρος, δέχτηκε το γκολ από τον Βουό (35’) και στη συνέχεια έτρεχε και δεν έφτανε, χωρίς τελικά να φτάσει ούτε καν στην ισοφάριση

Ο Μαρτίνς απέσυρε Τουρέ και Καμαρά στο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός με Νάτχο και Φετφατζίδη έκλεισε τους γηπεδούχους στο μισό γήπεδο, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει

Φάνηκε η απουσία του Φορτούνη, καθώς ο Ολυμπιακός έχασε πάρα πολύ χρόνο για να προσαρμοστεί στο παιχνίδι χωρίς τον Έλληνα άσο

Εξαιρετικός ο Πλατέλλας, προκάλεσε πολλά προβλήματα στο πρώτο ημίχρονο στην αποσυντονισμένη άμυνα του Ολυμπιακού

Μόνο ο Ποντένσε έκανε κάτι παραπάνω στο ματς, αλλά κι αυτός τελικά χωρίς ουσία

Κακή και η διαιτησία του Σέζου, με τον Ολυμπιακό να ζητά πέναλτι στο 60’ σε τράβηγμα στον Μιράντα που δόθηκε επιθετικό φάουλ, όπως και στις καθυστερήσεις σε σουτ του Νάτχο * Πάρα πολλά λάθη από τους βοηθούς Κουρομπύλια και Δημόπουλο

ΜΑΡΤΙΝΣ: «Δεν είναι ο Ολυμπιακός που θέλουμε και μπορούμε * Στο πρώτο μέρος ήμασταν πολύ κακοί * Αν θέλουμε να είμαστε πρωταθλητές, θα πρέπει να έχουμε την εικόνα του δεύτερου ημιχρόνου σε όλη τη διάρκεια του αγώνα»

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ: «Για εμάς είναι μία δικαίωση * Τα παιδιά είχαν αδικήσει τους εαυτούς τους»

Ο ΠΡΙΓΙΟΒΙΤΣ «ΣΚΟΤΩΣΕ» ΤΟΝ ΆΡΗ!

Με δύο γκολ ο Σέρβος στράικερ οδήγησε τον ΠΑΟΚ σε μεγάλη ανατροπή στο παθιασμένο «Κλεάνθης Βικελίδης» και διαμόρφωσε το τελικό 1-2 * Ο Ματέο Γκαρσία άνοιξε το σκορ μόλις στο 2’, «αυτοκτόνησε» ο Άρης καθώς έχασε πέναλτι ο Γιουνές στο 1-1 * Δύο πέναλτι έδωσε ο Ιταλός διαιτητής * Καθοριστικός ο τραυματισμός του Ισπανού Βέλεθ

ΝΤΕΡΜΠΙ ΕΙΔΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ΣΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ

Με ντέρμπι ξεκινά το πρωτάθλημα βόλεϊ ο Ολυμπιακός, αφού αντιμετωπίζει στην Κυψέλη (17.30, ΕΡΤ2) τον Παναθηναϊκό, με τις εξέδρες του γυμναστηρίου να φιλοξενούν μόνο παιδιά και αθλητές