ΠΑΣΠΑΡΤΟΥ!

Πάτησε Ελλάδα ο Ίγκνας Μπραζντέικις και έδωσε τα χέρια με τον Γιώργο Μπαρτζώκα * Το «ΦΩΣ» καταγράφει τους λόγους για τους οποίους ο Έλληνας τεχνικός διάλεξε το «πολυεργαλείο» από τη Λιθουανία

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΝΟΤΗΣ ΨΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΟΥΠΑ ΣΤΟ ΜΕΞΙΚΟ

Ύστερα από τέσσερα χρόνια η Μαρία Σάκκαρη κατέκτησε στην Γκουανταλαχάρα τον δεύτερο τίτλο καριέρας * Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια στα χρονικά, που επικράτησε 2-0 σετ (7-5,6-3) της Αμερικανίδας Ντολχάιντ, αφιέρωσε τη νίκη στον εκλιπόντα παππού της, ενώ ευχαρίστησε τους… αμφισβητίες της!

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ

ΘΕΜΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε 3-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα στους «Ζωσιμάδες» με κορυφαίο τον Κωνσταντέλια, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ (4’, 33’) * Ο Ζίβκοβιτς με καταπληκτικό σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 77’ * Ο Παμλίδης το γκολ για τους γηπεδούχους στο 25ο λεπτό

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ

«Θύελλα» στο ΟΑΚΑ

Η Καλαμάτα επιβεβαίωσε την υψηλή ποιότητά της με σπουδαίο διπλό επί του Παναθηναϊκού Β’ (1-4) * Ο Τηλυκράτης νίκησε στη Λευκάδα το Αιγάλεω (1-0)

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΔΙΑΚΟΥΜΟΠΟΥΛΟΣ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ

Πρώτο τρίποντο με τεσσάρα επί της Αγίας Παρασκευής (4-0)

Ζευγάρωσαν τις νίκες τους Άρης Πετρούπολης και Χαϊδάρι

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΕΥΤΥΧΗΣ ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ

Ο ΣΛΟΥΚΑΣ… ΜΙΛΗΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ

Με καλάθι του αρχηγού του στα 11’’ ο Παναθηναϊκός επικράτησε 70-69 της Εφές Αναντολού στο ΟΑΚΑ και κατέκτησε το τουρνουά «Παύλος Γιαννακόπουλος

Πολύ καλή εμφάνιση και από τους ΛΕΣΟΡ (21 π.), ΓΚΑΪ (13 π.), ΜΗΤΟΓΛΟΥ (9 π.)