Οι Έλληνες διαιτητές τι κάνουν για όλα αυτά;»

Ο Γιώργος Κασναφέρης τα λέει έξω από τα δόντια στο «ΦΩΣ» για την απαξίωση των εγχώριων ρέφερι, την επιρροή των παραγόντων, τα λάθη της δικής του εποχής και αυτό που θα έλεγε στους μεγαλοπαράγοντες αν γινόταν αρχιδιαιτητής

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΣΤΟΝ ΘΕΜΗ ΣΙΝΑΝΟΓΛΟΥ

ΟΧΙ ΜΟΝΟ

ΦΑΒΟΡΙ!

Ο Εθνικός σήκωσε για τρίτη φορά στην Ιστορία του το Κύπελλο Πειραιά και έκανε τον γύρο του θριάμβου στο Καραϊσκάκη * Δίκαιη η νίκη του (2-0) κόντρα στον Αίαντα Σαλαμίνας με σκόρερ τους Μακρυγιάννη (45’) και Αντωνίου (80’), παρουσία 2.500 θεατών

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΤΣΑΡΟΣ

ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

«Κατάπιε» την Τενερίφη (18-8) στο κατάμεστο Σεράφειο και πέρασε στους διπλούς τελικούς (αντίπαλος η Τεράσα από την Ισπανία) του Τσάλεντζερ Καπ στο πόλο ανδρών * Η ομάδα του Νίκου Δεληγιάννη είχε χάσει 11-10 στον πρώτο ημιτελικό, αλλά χθες από την πρώτη περίοδο είχε «καθαρίσει» την πρόκριση, αφού ήταν μπροστά στο σκορ με 6-1

Άντεξε για ένα ημίχρονο ο Ολυμπιακός * Έχασε 10-5 στη Βαρκελώνη από την πρωτοπόρο του Α’ Ομίλου Μπαρτσελονέτα για το Τσάμπιονς Λιγκ * Για την ίδια διοργάνωση σπουδαίο βαθμό (10-10) πήρε η Βουλιαγμένη στο Σπλιτ με αντίπαλο τη Γιαντράν

Ήττα (12-6) για τον Πανιώνιο στη Βουδαπέστη και αποκλεισμός από τους τελικούς του Γιούρο Καπ ανδρών

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΟΛΟΝΑ Ο ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ

Το αήττητο του 33χρονου γκολκίπερ και η ικανοποίηση του Μίτσελ για τον φύλακα-άγγελο της εστίας του Ολυμπιακού * Τι ισχύει τελικά με το συμβόλαιό του και γιατί από αυτόν θα χτιστεί και η ομάδα της νέας σεζόν * Το «δέσιμο» με τον κόσμο και γιατί στάζουν μέλι στον Ρέντη

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ

Προβάδισμα πρόκρισης

Ο Ολυμπιακός κέρδισε 3-0 τον Μίλωνα και ο ΠΑΟΚ 3-0 τον Παναθηναϊκό (χωρίς τον τραυματία Κόβαρ) και έκαναν το 1-0 στους ημιτελικούς της Volley League ανδρών

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΛΕΜΟΝΙΔΗΣ

AΠΟΛΥΤΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

Για την Πορτογαλία πετάει η Εθνική Ελλάδας με μόνο στόχο τη νίκη αύριο απέναντι στο Γιβραλτάρ