Ο Δούκας επικράτησε του ΠΑΟΚ με 24-22 στην παράταση

Ο Δούκας πήρε την νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ με 24-22 στην παράταση και έστειλε την σειρά σε τρίτο αγώνα

Η ομάδα του Κωνσταντίνου Μπούνα επιβλήθηκε του ΠΑΟΚ στην παράταση με 24-22 και έμεινε ζωντανή για την κατάκτηση της τρίτης θέσης. Η αναμέτρηση είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ με τον Δούκα να έχει την ευκαιρία να κλειδώσει την νίκη με πέναλτι σε νεκρό χρόνο. Την ευθύνη των ποινών εκτέλεσε ο Ούρος Ζιβούλοβιτς ο οποίος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και εν συνεχεία το παιχνίδι στην παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο οι γηπεδούχοι σκόραραν τέσσερα γκολ με τον ΠΑΟΚ να σημειώνει μόλις δύο παίρνοντας έτσι την νίκη.

Το ερχόμενο Σάββατο θα διεξαχθεί ο τρίτος μικρός τελικός στο γυμναστήριο της Μίκρας.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-3, 4-3, 5-3, 6-5, 8-7 (ημ.), 10-9, 12-12, 13-14, 16-15, 16-17, 19-19. Η

παράταση: 1-1, 4-2

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Κωνσταντίνος Μπούνας): Μωραϊτης 2, Τόμπρος 1, Παπαπούλιος 1, Γκέρτσος 1, Νομικός, Μπραουδάκης, Αποστολίδης, Μίτροβιτς, Μπάρμπας, Ντούνης, Μπάγιος 6, Ζιβούλοβιτς 1, Τζανιδάκης, Νταρσουλά 1, Αραπακόπουλος 2, Κεδέρης 9.

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 2, Παλάσκας 1, Τσίλης 3, Νικολαϊδης 1, Κοκώνης 1, Πούλσεν, Αποστόλου, Πετρίδης 1, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 1, Πέγιοβιτς 1, Κέζιτς, Κυπραίος 2, Βεσελίνοβιτς 8, Κοτανίδης.