Η Νέα Ιωνία έσπασε την έδρα του ΠΑΟΚ

Η Νέα Ιωνία πέτυχε σπουδαία διπλό στην Θεσσαλονίκη με 28-27 και απέχει μία νίκη από την κατάκτηση του πρωταθλήματος χάντμπολ.

Μία νίκη χωρίζει την Νέα Ιωνία από την κατάκτηση του τίτλου καθώς πήρε σπουδαίο διπλό στη Θεσσαλονίκη με 28-27.

Οι φιλοξενούμενες με νίκη την ερχόμενη Τετάρτη θα πανηγυρίσουν το νταμπλ. Στο αγωνιστικό σκέλος ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και ξέφυγε με 10-5 στο 16ολεπτό.

Οι παίκτριες της Νέας Ιωνίας απάντησαν στο σερί των γηπεδούχων και ισοφάρισαν σε 14-14 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νέα Ιωνία πήρε το προβάδισμα με 24-19 με τον Δικέφαλο του Βορρά να ισοφαρίζει τρία λεπτά πριν από το φινάλε του αγώνα. Τη νίκη για την ομάδα της Σοφίας Ναϊσίδου σφράγισε η Ντανίλοβιτς.