Ένταση στον Ρέντη και προσωρινή διακοπή στο Ολυμπιακός-ΑΕΚ (vid)

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου του τρίτου τελικού της Handball Premier σημειώθηκε ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

Ο Ολυμπιακός φιλοξενεί στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μ.Μερκούρη» την ΑΕΚ για τον τρίτο τελικό της Handball Premier.

Οι δύο ομάδες βρίσκονται ισόπαλες 1-1 με τους «ερυθρόλευκους» να θέλουν τη νίκη για να βρεθούν πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου.

Κατά τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου το ματς διακόπηκε καθώς υπήρξε ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

Μάλιστα στη συνέχεια υπήρξε νέα διακοπή καθώς ο διαιτητής της αναμέτρησης υποστήριξε πως φίλαθλοι των γηπεδούχων που κάθονται πίσω από το τέρμα των φιλοξενούμενων έφτυσαν στον αγωνιστικό χώρο. Με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά.

Όλο αυτό, ωστόσο ξεκίνησε από μία απόφαση του διαιτητή την οποία αμφισβήτησαν έντονα οι Πειραιώτες.