ΑΣΕ Δούκα-Ολυμπιακός 20-25: Και τώρα ο ΠΑΟΚ

Οι «ερυθρόλευκοι» συνέχισαν αήττητοι στο πρωτάθλημα και στρέφουν την προσοχή τους στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ για το Κύπελλο Ελλάδας.

Άλλη μία νίκη σημείωσε ο Ολυμπιακός στην Handball Premier επικρατώντας εκτός έδρας του ΑΣΕ Δούκα με 25-20 για την 13η αγωνιστική.

Οι Πειραιώτες είχαν τον έλεγχο από το ξεκίνημα του αγώνα ξεφεύγοντας με 8-4 περίπου στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου.

Με τον Λέμος να δέχεται κόκκινη και μπλε κάρτα στο 25:43, οι γηπεδούχοι βρήκαν την ευκαιρία και ισοφάρισαν σε 12-12 που ήταν και το σκορ του πρώτου μισού.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μη μπορώντας να ξεφύγουν από τον αντίπαλο τους.

Η καλή απόδοση του Τσιλιμπάρη ωστόσο σε συνδυασμό με τις καλές επιθέσεις των παικτών του Γιώργου Ζαραβίνα στο τελευταίο δεκάλεπτο έφεραν την νίκη στους «ερυθρόλευκους» που στρέφουν το ενδιαφέρον τους στον εντός έδρας αγώνα με τον ΠΑΟΚ(23/1,17:00) για το Κύπελλο Ελλάδας.

Τα πεντάλεπτα: 3-4, 4-6, 4-8, 6-9, 10-11, 12-12 (ημ.), 14-13, 15-15, 16-17, 18-19, 19-23, 20-25

Δούκας (Κωνσταντίνος Μπούνας): Μωραϊτης 1, Τόμπρος, Παπαπούλιος 4, Αϊβαλιώτης 1, Πολυδώρος, Μπραουδάκης, Μπαζδέκης, Ταουσάνης 2, Ντούνης 3, Σαμαράς, Λιόλιος 2, Ζιβούλοβιτς 2, Τζανιδάκης, Κλέωπας, Κολλύρης, Κεδέρης 5

Ολυμπιακός (Γιώργος Ζαραβίνας): Κρητικός 1, Τζηράς 9, Καραμπουρνιώτης 1, Λέμος 2, Ρέινα 5, Τερλέτσκι, Κανδύλας 1, Σανίκης 2, Μπούμπαλο 1, Λιάπης, Τσιλιμπάρης, Άρσιτς, Αραπακόπουλος 1, Χάλαρης, Τσίλης 2, Κόντης.