Ηandball Premier: «Περίπατος» του Ολυμπιακού, με τον Πανελλήνιο, στην Κυψέλη (26-41)!

Η πρωτοπόρος (και μοναδική αήττητη του πρωταθλήματος) ομάδα του Ολυμπιακού ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή επιβλήθηκε του, ουραγού, Πανελλήνιου, με 41-26, στην Κυψέλη.

Άλλη μια νίκη που τον φέρνει εγγύτερα στην μαθηματική εξασφάλιση της πρωτιάς της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος και του πλεονεκτήματος έδρας στα πλέι οφ πέτυχε ο Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή.

Η πρωτοπόρος (και μοναδική αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος) επικράτησε, εκτός έδρας με 41-26 του Πανελλήνιου, για τη 17η αγωνιστική, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο.

Το ματς ήταν πολύ «κλειστό» στο ξεκίνημα, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν «χέρι-χέρι» στο σκορ.
Στο 11ο λεπτό, ο Τζηράς έδωσε προβάδισμα δύο γκολ (6-8) στον Ολυμπιακό, ο οποίος με 3-0 σερί των γηπεδούχων, βρέθηκε πίσω με 9-8.

Μετά το 13-12 του Πανελλήνιου, η ομάδα του Μπάμπιτς ανέβασε στροφές φτάνοντας στο 16-13, ενώ το ημίχρονο ήταν 21-17.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός, ξέφυγε με +8 (19-27) ανεβάζοντας συνεχώς τη διαφορά έως το +15. Μ' αυτή άλλωστε ολοκληρώθηκε το ματς (41-26)