Handball Premier: Mε άγχος κι ανατροπή η ΑΕΚ την Πυλαία, «διπλό» του Δούκα με ΠΑΟΚ!

Η ΑΕΚ που έχανε τρία λεπτά πριν το τέλος 20-18 νίκησε στο ΟΑΚΑ την Πυλαία 22-21, ενώ ο ΠΑΟΚ έπεσε θύμα έκπληξης στην Μικρά από τον Δούκα (22-24) στην πρεμιέρα της Ηandball Premier

Με τα «σημάδια» της απώλειας του Σούπερ Καπ (ελέω Ολυμπιακού) εμφανή η ΑΕΚ... ιδρωκόπησε για να καταβάλει, εντός έδρας, την αντίσταση της μαχητικής Πυλαίας

Στο εναρκτήριο ματς του πρωταθλήματος, η κάτοχος του τίτλου «Ένωση» (με τον τεχνικό της γυναικείας ομάδας Σεϊρεκίδη, υπηρεσιακό, μετά την αποπομπή Αλβανού και την πρόσληψη Τζούκιτς) επικράτησε αγχωτικά και μ’ ανατροπή, 22-21, στο ΟΑΚΑ.

Οι Θεσσαλονικείς προηγούντο με 18-20 τρία λεπτά πριν το τέλος, αλλά οι «κιτρινόμαυροι» με τον Παπαδόπουλο πρωταγωνιστή (7 γκολ) και τον Λιάπη να πετυχαίνει το νικητήριο το γύρισαν.

Έκπληξη της πρεμιέρας, αναμφίβολα, η ήττα του ΠΑΟΚ από τον Δούκα, στην Μίκρα, με 24-22.