Επικεφαλής της Ηandball Premier, με 10η σερί νίκη, επί του Ζαφειράκη, ο Ολυμπιακός!

Ο Ολυμπιακός νίκησε με 32-22 τον Ζαφειράκη Νάουσας στην Ηλιούπολη και πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας της Handbally Premier εν αναμονή του αγώνα της ΑΕΚ

Τη 10η διαδοχική του νίκη στο πρωτάθλημα της Handball Premier πέτυχε ο Ολυμπιακός και πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας, εν αναμονή του αγώνα της ΑΕΚ με τον Δούκα (19.00), στο ΟΑΚΑ

«Θύμα» των «ερυθρολεύκων», στο εναρκτήριο ματς της 11ης αγωνιστικής της κορυφαίας κατηγορίας, ο Ζαφειράκης Νάουσας με, ενδεικτικό της άνεσης της επικράτησης (ειδικά στην επανάληψη), σκορ 32-22 (17-14 ημίχρονο).

Στα ευχάριστα, για τους πρωταθλητές Ελλάδος κι ότι επανεμφανίστηκαν οι Μοντόρο και Οστρούσκο που ήταν τραυματίες και έλειψαν για αρκετούς αγώνες.

Πλέον οι «ερυθρόλευκοι» στρέφουν την προσοχή της στις ευρωπαϊκές τους υποχρεώσεις, αφού το Σάββατο (3/12) αντιμετωπίζουν την Βάκερ Τουν στην Ελβετία, στην πρώτη «μάχη» για τη φάση των «32» του EHF European Cup.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ- ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 32-22

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 8-6, 11-7, 15-10, 17-14 (ημχ), 20-16, 21-16, 23-17, 27-18, 28-20, 32-22

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καρασσαβίδης): Κοτανίδης, Νιοκάς 5, Καραμπουρνιώτης 2, Παπαβασίλης 2, Παπαβασίλης 2, Κανδύλας, Μπάγιος 2, Παπαδόπουλος 1, Δομπρής 1, Βέμπερ 4, Μοντόρο 4, Λιόλιος 1, Σλαβούλιτσα 2, Οστρούσκο 2, Γκρατζάν 4, Μιχαηλίδης 2, Μπάουερ.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Δεληγιάννης): Αθανασίου, Μπόλας 3, Κανιζάι 2, Τσαγκερας, Θεοδωρόπουλος 4, Μπουμπουλέντρας 1, Ρότζιος 1, Μισαηλίδης 2, Μπιλιούρης, Αποστολίδης 1, Γαλίτης, Μίλοβιτς 3, Πινακούδης, Βαφείδης 4, Τσάτσας 1, Λόλας.

Διαιτητές: Βήτας- Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 6-2, Πέναλτι: 1/1-3/5