Ολυμπιακός: Έβδομη νίκη σε ισάριθμα φιλικά!

Ο πρωταθλητής Ελλάδος Ολυμπιακός νίκησε, σε φιλική αναμέτρηση, εκτός έδρας, την Δράμα με 27-23 κι έφτασε τις επτά επιτυχίες σε ισάριθμους αγώνες προετοιμασίας

Το «απόλυτο» του στα φιλικά προετοιμασίας ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν διατήρησε η ανδρική ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού.

Οι πρωταθλητές Ελλάδας επικράτησαν με 27-23 της Δράμας, εκτός έδρας, σε ένα ματς που αγωνίστηκαν χωρίς τους Καραμπουρνιώτη (λόγω ενός μικροπροβλήματος δεν ακολούθησε την αποστολή), Μιχαηλίδη, Σλαβούλιτσα και Οστρούτσκο (προφυλάχθηκαν λόγω μικροενοχλήσεων).

Οι «ερυθρόλευκοι» πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση κόντρα στη Δράμα, κυριάρχησαν από το πρώτο ημίχρονο και έδειξαν σε εξαιρετική κατάσταση, ενόψει της έναρξης των επίσημων υποχρεώσεων τους για τη φετινή χρονιά (πρώτη το Σούπερ Καπ με την Κυπελλούχο Πυλαία στις 10/09)

Η ομάδα του Γιώργου Καρασαββίδη προηγήθηκε με 10-5 στο 17ο λεπτό, πήγε στο ημίχρονο με προβάδισμα 16-9 και έφτασε σχετικά άνετα στην τελική επικράτηση με 27-23.