Ολυμπιακός - Ιωνικός 41-25: Νικηφόρο και το δεύτερο τεστ των «ερυθρόλευκων» στο χάντμπολ

Η ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού νίκησε στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι της τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας με 41-25

Νικηφόρο ήταν και το δεύτερο φιλικό για την ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκοι» μετά την επικράτηση επί των Βριλησσίων (36-26) κέρδισαν σήμερα τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας με 41-25, στο προπονητήριο στο ΣΕΦ.

Ο τεχνικός Γιώργος Καρασαββίδης έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές του και είχε την ευκαιρία να δει σε τι κατάσταση βρίσκονται. Οι Πειραιώτες βρήκαν καλό ρυθμό από το πρώτο ημίχρονο, τον διατήρησαν και στο δεύτερο και έχοντας τον έλεγχο του αγώνα σε όλη τη διάρκεια, έφτασαν στην τελική επικράτηση.

Ο Ολυμπιακός είχε άμυνα … γρανίτη στο πρώτο μέρος, ενώ επιτέθηκε πολλές φορές στην κόντρα, με ταχύτητα, ωραίες συνεργασίες και πλουραλισμό στο σκοράρισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Γιώργος Καρασαββίδης προχώρησε σε αρκετές αλλαγές, αλλά παρόλα αυτά ο Ολυμπιακός έφτασε άνετα στην τελική επικράτηση με 41-25.