Δημητρούλιας: «Βγάλαμε νευρικότητα - Να βάλουμε περισσότερες ιδέες επιθετικά»

Το σχόλιο του τεχνικού της ΑΕΚ, Δημήτρη Δημητρούλια μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό

Σπουδαία νίκη εκτός έδρας για τον Ολυμπιακό επί της ΑΕΚ. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 26-29 της ΑΕΚ και έκαναν το 1-0 στη σειρά των τελικών της Handball Premier.

Φανερά απογοητευμένος από την εικόνα της ομάδας του, ο Δημήτρης Δημητρούλιας στάθηκε στο επιθετικό κομμάτι.

«Βγάλαμε νευρικότητα και ίσως φταίει το τι έγινε στο κύπελλο. Επανήλθαμε δύο φορές στο ματς, αλλά δεν είχαμε δυνάμεις στην παράταση. Το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Η υπομονή έπαιξε ρόλο στο ματς. Δεν περάσαμε ποτέ μπροστά στο σκορ. Αν γινόταν αυτό ίσως είχαμε καλύτερη ψυχολογία.

Πρέπει να δούμε καθαρά τι έφταιξε Στο τέλος ο καλύτερος θα πάρει το πρωτάθλημα. Η σειρά θα είναι μακρά. Βρήκαμε έναν εξαιρετικό Κοτανίδη απέναντί μας σήμερα. Πρέπει να βάλουμε περισσότερες ιδέες επιθετικά. Μας έλειψε ο Λέμος σίγουρα» ανέφερε ο τεχνικός της ΑΕΚ.