Ολυμπιακός - Αερωπός Έδεσσας 32-26: Με το «δεξί» στη δεύτερη φάση!

Ο Ολυμπιακός επικράτησε άνετα 32-26 του Αερωπού Έδεσσας και ξεκίνησε με νίκη τη δεύτερη φάση της Handball Premier.

Με νίκη ξεκίνησε το 2022 και την δεύτερη φάση της Handball Premier ο Ολυμπιακός, επικρατώντας άνετα με 32-26 του Αερωπού Έδεσσας στο «Μάνος Λοΐζος».

Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν από την αρχή προβάδισμα, κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο στο +4 (18-14), ενώ στην επανάληψη έφτασαν στο +7 (30-23).

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Παπαδόπουλος με οκτώ γκολ, ενώ πέντε τέρματα πρόσθεσε ο Καραμπουρνιώτης.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 8-3, 10-6, 13-10, 15-11, 18-14 (ημχ), 21-17, 23-20, 27-21, 28-23, 30-23, 32-26.

Ολυμπιακός ΣΦΠ (Καρασαββίδης): Κοτανίδης, Κουκουλάς 1, Κρητικός, Καραμπουρνιώτης 5, Παπαβασίλης 3, Μπούντιτς 4, Παπαδημητρίου, Κανδύλας 1, Μπάγιος 2, Παπαδόπουλος 8, Δομπρής 1, Αραπακόπουλος, Πασσιάς 3, Μιχαηλίδης, Οστρούτσκο 4, Μπάουερ.

Αερωπός (Ταρινίδης): Δάιος, Τσέλιος 2, Μήγγας 4, Κράλλης 2, Μπούτκαρης, Βέρεμτσουκ, Μυλωνάς, Καράτζιος, Μαρίνος, Πετρίτσκο, Τοκάρεφ 3, Κυριακού 8, Γιαννούσης, Κρίβιτς, Μποκάρεφ 7.

Διαιτητές: Τόλιος – Φωκίτης. Δίλεπτα: 6-4. Πέναλτι: 8/8 – 3/4