Oλυμπιακός - Άρης Νίκαιας 37-21: Έδωσε συνέχεια στο νικηφόρο σερί του

Η ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού νίκησε στο «Μάνος Λοΐζος» τον Άρη Νίκαιας με 37-21 για την ένατη αγωνιστική της Handball Premier.

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο Ολυμπιακός το ματς της ένατης αγωνιστικής της Handball Premier με αντίπαλο τον Άρη Νίκαιας.

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν πολύ δυνατά στο ματς και στα πρώτα πέντε λεπτά, προηγήθηκαν με 4-1 των τυπικά φιλοξενούμενων, ενώ συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό, έφτασαν το σκορ στο 12-5 (20') και «έκλεισαν» το πρώτο ημίχρονο με προβάδισμα +11 (19-8).

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Γιώργου Καρασαββίδη διατήρησε τον έλεγχο και συνάμα, το προβάδισμα, το οποίο διεύρυνε ακόμη περισσότερο, αφού στο 40', έφτασε στο +13 (23-10) κόντρα στον Άρη. Στα εναπομείναντα 20 λεπτά, ο Ολυμπιακός διαχειρίστηκε με τον καλύτερο τρόπο την υπέρ του διαφορά και με σκορ 37-21, κατέκτησε άλλη μία νίκη στο πρωτάθλημα

Κόντρα στην ομάδα της Νίκαιας, πρώτοι σκόρερ για τον Ολυμπιακό αναδείχθηκαν οι Παπαδόπουλος, Παπαβασίλης και Κουκουλάς, με έξι γκολ ο καθένας.

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 7-3, 9-5, 12-5, 16-6, 19-8 (ημχ.) 21-10, 23-10, 27-13, 30-16, 34-17, 37-21

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κοτανίδης, Κουκουλάς 6, Κουτουλογένης 1, Καραμπουτρνιώτης 2, Παπαβασίλης 6, Buntic 2, Τερλέτσκι, Παπαδημητρίου, Κανδύλας 2, Μπάγιος, Παπαδόπουλος 6, Δομπρής 5, Αραπακόπουλος, Μοντόρο 2, Μιχαηλίδης 1, Ostroushko 4

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Τζανακάκης, Σαμαράς 2, Ταουσάνης 2, Τζάνος, Μάργαρης 1, Κοκκοράκης, Ακερμανίδης, Τόμσον, Χουρσουντιάν 6, Ζιβούλοβιτς 2, Μινάρδος, Γραμματικόπουλος 2, Τζουβάρας 4, Αποστολόπουλος, Βελαώρας, Τσαμούρης 2

Διαιτητές: Φωκίτης-Μερτινιάν Δίλεπτα: 4/5 Πέναλτι: 5/6, 3/7.