Paris Masters: Πρόκριση στα ημιτελικά για τον Ντιμιτρόφ

Ο Γκριγκόρ Ντιμτρόφ νίκησε με 2-0 σετ στα προημιτελικά του Paris Masters τον Κριστιάν Γκαρίν και προκρίθηκε στους «4» του τουρνουά, εκεί όπου θα περιμένει τον νικητή του ζευγαριού Τσιτσιπάς - Τζόκοβιτς.

Ο Βούλγαρος Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ νίκησε με 2-0 σετ τον Κριστιάν Γκαρίν και προκρίθηκε στους «4» του τουρνουά Paris Masters.

Ο Βούλγαρος άσος μετά από ένα δύσκολο παιχνίδι έκαμψε την αντίστασή του Χιλιανού πρωταθλητή. Το πρώτο σετ το κατέκτησε αρκετά εύκολα με σκορ 6-2. Στο δεύτερο σετ ωστόσο ο Γκαρίν πάλεψε, έφτασε στην ισοφάριση αλλά ηττήθηκε με 7-5.

Πλέον ο Ντιμιτρόφ που επιστρέφει την Δευτέρα (4/11) στην πρώτη εικοσάδα της παγκόσμιας κατάταξης θα περιμένει στα ημιτελικά του τουρνουά του Παρισιού, τον νικητή του αγώνα μεταξύ του Τσιτσιπά και Τζόκοβιτς που γίνεται στις 17:00 στο OTE Sport 6.