Mε Τσιτσιπά και Σάκκαρη το πρόγραμμα της πρεμιέρας (1/7) στο Wimbledon

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς και η Μαρία Σάκκαρη θα αγωνιστούν στην πρώτη μέρα του Wimbledon.

Mε Τσιτσιπά και Σάκκαρη το πρόγραμμα της πρεμιέρας (1/7) στο Wimbledon

Το Wimbledon αρχίζει αύριο (1/7) στο Λονδίνο και από την πρώτη μέρα ρίχνονται στη μάχη ο Στέφανος Τσιτσιπάς και η Μαρία Σάκκαρη, σύμφωνα με το πρόγραμμα της Δευτέρας που ανακοίνωσαν οι διοργανωτές.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει τον Τόμας Φαμπιάνο στο κορτ Νο 2 και καθώς το ματς είναι το τρίτο σε αυτό το γήπεδο αναμένεται να ξεκινήσει γύρω στις 17.00.

Πιο... υπολογίσιμη είναι η ώρα της Μαρίας Σάκκαρη η οποία παίξει στις 13.00 με την Μπερνάντα Πέρα στο Κορτ Νο 16.

Τη Δευτέρα θα αγωνιστεί το Νο 1 του ταμπλό Νόβακ Τζόκοβιτς κόντρα στον Γερμανό Φίλιπ Κολσράιμπερ στις 15:00. Παίζουν ακόμη ο Αλεξάντερ Σβέρεφ, ο Κέβιν Άντερσον, η Σιμόνα Χάλεπ, η Ναόμι Οσάκα.

Το πλήρες πρόγραμμα

Centre Court (έναρξη αγώνων 15:00):
1) Novak Djokovic [1] v. Philipp Kohlschreiber
2) Yulia Putintseva v. Naomi Osaka [2]
3) Kyle Edmund [30] v. Jaume Munar

No. 1 Court (15:00):
1) Simona Halep [7] v. Aliaksandra Sasnovich
2) Jiri Vesely v. Alexander Zverev [6]
3) Venus Williams v. Coco Gauff

No. 2 Court:
1) Stan Wawrinka [22] v. Ruben Bemelmans
2) Lin Zhu v. Karolina Pliskova [3]
3) Thomas Fabbiano v. Stefanos Tsitsipas [7]
4) Caroline Wozniacki [14] v. Sara Sorribes Tormo

No. 3 Court (13:00):
1) Kevin Anderson [4] v. Pierre-Hugues Herbert
2) Magdalena Rybarikova v. Aryna Sabalenka [10]
3) Kristie Ahn v. Anastasija Sevastova [12]
4) Ugo Humbert v. Gael Monfils [16]

Court 12 (13:00):
1) Caty McNally v. Heather Watson
2) Felix Auger-Aliassime [19] v. Vasek Pospisil
3) Prajnesh Gunneswaran v. Milos Raonic [15]
4) Alize Cornet v. Victoria Azarenka

Court 18 (13:00):
1) Elina Svitolina [8] v. Daria Gavrilova
2) Karen Khachanov [10] v. Soonwo Kwon
3) Daniil Medvedev [11] v. Paolo Lorenzi
4) Su-wei Hsieh [28] v. Jelena Ostapenko

Court 4 (13:00):
1) Peter Gojowczyk v. Roberto Bautista Agut [23]
2) Anna-Karolina Schmiedlova v. Monica Puig
3) Danielle Collins v. Zarina Diyas
4) Lorenzo Sonego v. Marcel Granollers

Court 6 (13:00):
1) Polona Hercog v. Viktoria Kuzmova
2) Mihaela Buzarnescu v. Jessica Pegula
3) Hubert Hurkacz v. Dusan Lajovic [32]
4) Roberto Carballes Baena v. Miomir Kecmanovic

Court 7 (13:00):
1) Cedrik-Marcel Stebe v. Reilly Opelka
2) Karolina Muchova v. Aleksandra Krunic
3) Andrea Arnaboldi v. Ivo Karlovic
4) Dalila Jakupovic v. Kirsten Flipkens

Court 8 (13:00):
1) Dayana Yastremska v. Camila Giorgi
2) Ernests Gulbis v. Leonardo Mayer
3) Pablo Carreno Busta v. Alexei Popyrin

Court 9 (13:00):
1) Marie Bouzkova v. Mona Barthel
2) Steve Darcis v. Mischa Zverev
3) Veronika Kudermetova v. Ysaline Bonaventure
4) Jeremy Chardy v. Martin Klizan

Court 10 (13:00):
1) Margarita Gasparyan v. Anna-Lena Friedsam
2) Denis Kudla v. Malek Jaziri
3) Anastasia Potapova v. Jill Teichmann
4) Rebecca Peterson v. Yanina Wickmayer

Court 11 (13:00):
1) Marcos Giron v. Feliciano Lopez
2) Iga Swiatek v. Viktorija Golubic
3) Pablo Cuevas v. Damir Dzumhur

Court 14 (13:00):
1) Sofia Kenin v. Astra Sharma
2) Shelby Rogers v. Anett Kontaveit [20]
3) Jozef Kovalik v. Robin Haase
4) Benoit Paire [28] v. Juan Ignacio Londero

Court 15 (13:00):
1) Janko Tipsarevic v. Yoshihito Nishioka
2) Marketa Vondrousova [16] v. Madison Brengle
3) Grigor Dimitrov v. Corentin Moutet
4) Shuai Zhang v. Caroline Garcia [23]

Court 16 (13:00):
1) Bernarda Pera v. Maria Sakkari [31]
2) Andreas Seppi v. Nicolas Jarry
3) Kamil Majchrzak v. Fernando Verdasco
4) Ajla Tomljanovic v. Daria Kasatkina [29]

Court 17 (13:00):
1) Madison Keys [17] v. Luksika Kumkhum
2) Petra Martic [24] v. Jennifer Brady
3) Marius Copil v. Guido Pella [26]
4) Bradley Klahn v. David Goffin [21]

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας