Ο Τσιτσιπάς νίκησε τον Μπαουτίστα Αγκούτ στο «Boodles»

O Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε 2-0 σετ τον Ρομπέρτο Μπαουτίστα Αγκούτ στον δεύτερο αγώνα του στο τουρνουά επίδειξης Boodles...

O Στέφανος Τσιτσιπάς παίρνει μέρος αυτή την εβδομάδα στο τουρνουά Boodles προετοιμαζόμενος για τη συμμετοχή του στο Wimbledon που αρχίζει τη Δευτέρα (1/7).

Μετά την ήττα του από τον Κάρεν Κατσάνοφ στον πρώτο αγώνα, ο 20χρονος Έλληνας πρωταθλητής επανήλθε δριμύτερος σήμερα (27/6) επικρατώντας του Ισπανού Ρομπέρτο Μπαουτίστα Αγκούτ με 6-4, 6-4.

O Tσιτσιπάς δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τον Ισπανό τον οποίο είχε αποκλείσει στο Όπεν Αυστραλίας στο διάρκειας 72 λεπτά παιχνίδι. Κράτησε το σερβίς του ενώ πέτυχε δυο μπρέικ στο σερβίς του αντιπάλου του.

Ο Τσιτσιπάς περιμένει τώρα να μάθει την κλήρωσή του στο Wimbledon (πραγματοποιείται αύριο (28/6) όπου έχει τοποθετηθεί Νο 7 του ταμπλό.