Διακόπηκε το ματς του Τσιτσιπά στο Queens (pics+vid)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς προηγείτο με 6-3, 3-3 του Κάιλ Έντμουντ στο τουρνουά του Queens όταν το ματς διακόπηκε από τη βροχή.

H βροχή ανέκοψε την πορεία του Στέφανου Τσιτσιπά προς τη νίκη στην πρεμιέρα του στο τουρνουά που διεξάγεται στο Queens Club του Λονδίνου.

Ο αγώνας είχε αναβληθεί την Τρίτη πάλι εξαιτίας της βροχής και ορίστηκε για σήμερα (19/6). Καθυστέρησε ωστόσο να ξεκινήσει γιατί η βροχή δεν έλεγε να σταματήσει.

Τελικά οι Τσιτσιπάς κι Έντμουντ μπήκαν στο κορτ αλλά πρόλαβαν να παίξουν μόνο 59 λεπτά. Στο διάστημα αυτό ο Στέφανος κατέκτησε το πρώτο σετ με 6-3.

Τη στιγμή της διακοπής οι δυο τενίστες ήταν ισόπαλοι 3-3 στο δεύτερο σετ και 30-30 στους πόντους σε σερβίς του Τσιτσιπά...

Καθώς η βροχή θα συνεχιστεί οι διοργανωτές αποφάσισαν την αναβολή του αγώνα για την Πέμπτη (20/6).

Δείτε την είσοδο του Στέφανου στο κορτ...