Ρολάν Γκαρός 2019: Με Τσιτσιπά το πρόγραμμα της πρεμιέρας

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αγωνιστεί στην πρεμιέρα του Ρολάν Γκαρός που θα γίνει την Κυριακή (26/5).

Ρολάν Γκαρός 2019: Με Τσιτσιπά το πρόγραμμα της πρεμιέρας

Το Ρολάν Γκαρός, το δεύτερο χρονικά τουρνουά του Γκραν Σλαμ, ξεκινά αύριο (26/5) και ο Στέφανος Τσιτσιπάς είναι από τους πρωταγωνιστές της πρώτης μέρας.

Ο 20χρονος Έλληνας πρωταθλητής παίζει στον δεύτερο αγώνα του κεντρικού γηπέδου, στις 14:00 περίπου το μεσημέρι ώρα Ελλάδας (ΕΡΤ, Eurosport) με αντίπαλο τον Γερμανό Μαξ Μάρτενερ.

Εκτός από τον Τσιτσιπά αγωνίζεται αύριο ο Ρότζερ Φέντερερ ο οποίος επιστρέφει στη διοργάνωση μετά από 4 χρόνια, κόντρα στον Ιταλό Λορέντσο Σονέγκο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Κυριακής (26/05):

Court Philippe-Chatrier (έναρξη αγώνων 12:00):
1) Angelique Kerber (5) v. Anastasia Potapova
2) Στέφανος Τσιτσιπάς (6) v. Maximilian Marterer
3) Lorenzo Sonego v. Roger Federer (3)
4) Madison Brengle v. Karolina Pliskova (2)

Court Suzanne-Lenglen (12:00):
1) Thomas Fabbiano v. Marin Cilic (11)
2) Kei Nishikori (7) v. Quentin Halys
3) Fiona Ferro v. Kristina Mladenovic
4) Sloane Stephens (7) v. Misaki Doi

Court Simonne-Mathieu (12:00):
1) Garbine Muguruza v. Taylor Townsend
2) Marco Cecchinato (16) v. Nicolas Mahut
3) Venus Williams v. Elina Svitolina (9)
4) David Goffin (27) v. Ricardas Berankis

Court 1 (12:00):
1) Petra Martic (31) v. Ons Jabeur
2) Janko Tipsarevic v. Grigor Dimitrov
3) Belinda Bencic (15) v. Jessica Ponchet
4) Robin Haase v. Philipp Kohlschreiber

Court 14 (12:00):
1) Alexei Popyrin v. Ugo Humbert
2) Svetlana Kuznetsova v. Karolina Kucova (Q)
3) Marton Fucsovics v. Diego Schwartzman (17)
4) Polona Hercog v. Aliaksandra Sasnovich (32)

Court 7 (12:00):
1) Matteo Berrettini (29) v. Pablo Andujar
2) Laure Siegemund v. Sofia Zhuk (Q)
3) Albert Ramos-Vinolas v. Laslo Djere (31)
4) Jennifer Brady v. Ivana Jorovic

Court 6 (12:00):
1) Magdalena Rybarikova v. Johanna Larsson
2) Malek Jaziri v. Oscar Otte (LL)
3) Bernarda Pera v. Kateryna Kozlova
4) Jiri Vesely v. Leonardo Mayer

Court 13 (12:00):
1) Casper Ruud v. Ernests Gulbis
2) Yafan Wang v. Marketa Vondrousova
3) Prajnesh Gunneswaran v. Hugo Dellien
4) Sara Sorribes Tormo v. Alison Van Uytvanck

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ