Νικηφόρο ξεκίνημα για Σάκκαρη στο Μαϊάμι!

Η Mαρία Σάκκαρη επικράτησε της Κινέζας Γιουέ Γουάν με 2-0 σετ (6-2, 6-2) και προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Μαϊάμι Όπεν

Τα προγνωστικά επιβεβαίωσε έπειτα από μόλις 80 αγωνιστικά λεπτά Μαρία Σάκκαρη και ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στο Όπεν του Μαϊάμι.

Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια στα χρονικά με... φόρα από το Ιndian Wells (φιναλίστ) επιβλήθηκε της Κινέζας Γιουέ Γουάν (Νο37), με 6-2, 6-2, για το 2ο γύρο της διοργάνωσης (σ.σ είχε περάσει άνευ αγώνα τον 1ο) και πέρασε στον 3ο.

Ήταν η 2η νίκη της σ’ ισάριθμες αναμετρήσεις με την Ασιάτισσα (την είχε ξανακερδίσει στον περσινό Αυστραλιανό Όπεν) και περιμένει πλέον να μάθει τη νέα αντίπαλο της, που θα προκύψει από το ζευγάρι Σαβίλ - Γιαστρέμσκα.