Srpska Open: Νίκησε με ανατροπή ο Τζόκοβιτς

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς επικράτησε με ανατροπή του Λούκα Φαν Ας και πέρασε στα προημιτελικά του Srpska Open.

Δύσκολο αποδείχθηκε το εμπόδιο του Λούκα Φαν Ας για τον Νόβακ Τζόκοβιτς, αφού ο Σέρβος πρωταθλητής χρειάστηκε να πάρει με ανατροπή την πρόκριση στα προημιτελικά του Srpska Open.

Ο αντίπαλος του Νόλε πήρε το πρώτο σετ με 6-7 (4), όμως ο Τζόκοβιτς στη συνέχεια ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του. Αρχικά ισοφάρισε κατακτώντας το δεύτερο σετ με 6-3 και στη συνέχεια έφτασε στη νίκη με το 6-2 στο τρίτο σετ.

Δυο ώρες και 38 λεπτά χρειάστηκε να μείνει στο γήπεδο ο κορυφαίος τενίστας του κόσμου, κάτοχος 22 Grand Slams τίτλων, που στο τέλος της ημέρας πανηγύρισε τη νίκη και βελτίωσε το ρεκόρ του στη φετινή σεζόν σε 17-2 νίκες.